Adınız TOKİ başvuru listesinde var mı?

TOKİ, 100 bin sosyal konut kampanyasında kura çekilişi öncesinde Başvuru listeleri ilan edilen illerin listesini yayımladı. Adınız başvuru listesinde var mı?

Adınız TOKİ başvuru listesinde var mı?
Editör: Hakan A.
18 Şubat 2020 - 12:30 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 13:46
Türkiye genelinde 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında adım adım kura çekilişine doğru ilerleniyor. TOKİ 100 Bin konut kura çekilişi öncesi başvuru listeleri ilan edilen iller hangileri? Adınız TOKİ başvuru listesinde var mı? Yok ise ne yapacaksınız?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  - 18 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut kampanyası çerçevesinde başvurular tamamlandı, geriye kura çekilişi kaldı. Adım adım kura çekiliş tarihleri yaklaşan 100 Bin sosyal konut için başvuru listeleri yayımlandı. İl bazında isim listesinin yer aldığı listeler askıya çıktı.

Ülke genelinde her yıl hayata geçirdiği konutlarla, Türkiye'de en büyük sosyal konut üretimi yapan kamu kurumu olan TOKİ, 100 Bin sosyal konut kura çekilişi için geri sayıma başladı. İdare, konut kura çekilişi ile alakalı kura takvimini kısa süre içerisinde açıklayacak. Çalışmalarına etap etap devam eden idare, son olarak başvuru listelerini açıkladı. 100 Bin sosyal konut kapsamında konut başvurusu yapan, başvuruları kabul edilen ve başvuruları kabul edilmeyen vatandaşların isimleri belli oldu. Bazı yoğun olan İstanbul gibi illlerin listeleri halen hazırlanıyor. Ancak çok sayıda il ve ilçe için başvuru listeleri askıya çıkarıldı. 


SON DAKİKA: VE TOKİ AÇIKLADI! İŞTE İLK KURA ÇEKİLİŞİ TARİHİ!


Adınız TOKİ başvuru listesinde var mı?


TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerine başvuru yapanlar için önemli aşamalardan biri olan başvuru listelerine adlarının yazılması meselesi böylece sonlandı. TOKİ, başvurularda kabul ve kabul edilmeyenlere dair isim listelerini sitesinde yayımladı. 81 il ve ilçelerinde yer alan konut projeleri için başvuru yapan 1 milyon 200 bin üzerinde vatandaşın adı bu listelerde yer aldı. Başvuruları kabul edilen vatandaşlar isimlerini kontrol ederek, kura çekilişinde hak sahibi olmayı bekleyebilecek. Başvuru listesinde adını göremeyenler 'İptal listesi'ne bakarak adını arayabilir. Başvurusu kabul edilmeyenlerin kura çekilişinde adları yer almayacak. Otomatik olarak kura dışı kalacak. Ödedikleri paralar ise geri hesaplarına iade edilecek.

Başvuru isim listeleri nerede, nasıl kontrol edebilirim?


100 Bin sosyal konut kampanyasına başvuru yapanlar için önemli mesele başvurularının kabul edilip edilmediği. Başvurunuz kabul edilmesi durumunda kura çekilişine katılmaya hak kazanmış olacaksınız. Adınızı listelerde kontrol etmek bu bakımdan önemli. Altta verilen Başvuru listesinde adım var mı sorgula linkine tıklayıp, başvuru yaptığınız il ve ilçeyi belirtip, daire tipine göre isim listesi .PDF listesine erişebilirisniz. Bu listelerde adınızı göremediyseniz TOKİ iletişim bilgileri sayfasından iletişim kurarak konu hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Başvuru Listesinde Adınız Var mı? Tıkla Öğren!


 Daha fazla bilgi almak için TOKİ müşteri hizmetleri numarası üzerinden veya TOKİ iletişim bilgileri sayfasından alınabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum