Adıyaman Kahta'da petrol arama yerleri kamulaştırılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Petrolleri adına Adıyaman ili Kahta ilçesine bağlı bazı yerlerde petrol aramaları kapsamında acele kamulaştırma yapacak.

Adıyaman Kahta'da petrol arama yerleri kamulaştırılacak
Editör: Hakan A.
21 Mart 2021 - 09:50
Petrol kuyularıyla ünlü Adıyaman ilinde bazı petrol alanları hakkında kamulaştırma çalışması başlatılıyor. Bölgede çok sayıda petrol kuyusu bulunan Türkiye Petrolleri Kahta ilçesinde bir köyde bazı alanların kamulaştırılması yönünde kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 21 Mart 2021 - İstanbul


Ülke genelinde sürdürülen petrol arama ve çıkartma faaliyetleri kapsamında pek çok önemli çalışma yürütülüyor. BU çerçevede Adıyaman'da Kahta ilçesinde yürütülen petrol arama bölgelerinde işlemler devam ediyor. Petrol arama alanında kamulaştırma yapılacağı bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:


Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Adıyaman ili sınırları dahilinde sahip olduğu ARİ/TPO/K/3052 hak sıra no’lu petrol işletme ruhsat sahasında açılması planlanan Karakuş-43 kuyusunun lokasyon sahası için gerekli olan ancak, arazi maliklerinin rayiç haddin üzerinde bedel talep etmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde Kahta 2. Asliye Hukuk Mahkemesince acele el koyma kararı bulunan Adıyaman ili, Kahta ilçesi, Erikdere köyü, Sako-Toklu mevkii 517 no’lu parselin 779,81 m²’lik (mülkiyet) kısmının 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 10 uncu maddesi gereğince kamulaştırılmasına karar verilmesi için 12.03.2021 tarihli dilekçesi ile müracaat ettiği Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur. 

adıyaman kahta petrol arama için kamulaştırma kararı resmi gazete 21 mart 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum