Reklamı Geç
Akkuyu inşaatı için tarih verildi

Akkuyu inşaatı için tarih verildi

Rus Rosatom, Akkuyu inşaatına ilişkin flaş açıklamada bulunurken, ne zaman inşaatın başlayacağına dair ilk tarihi verdi. İşte Akkuyu NGS inşaatı başlangıç tarihi.

16 Eylül 2017 - 10:56

Türkiye'yi enerji üssü haline getirecek olan 2023 hedefli enerji projelerinden en önemlisi olarak öne çıkan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) yeni gelişmeler ortaya çıktı. Akkuyu için inşaat çalışmalarında yeni gelişme yaşanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Eylül  2017 - İstanbul

İnşaat'ın yapımında önemli değişiklik ile alaklaı Rosatom tarafından önemli bir açıklama geldi. Akkuyu için açıklamada bulunan Rosatom inşaat çalışmalarına ilişkin tarih verdi. 

Konuyla alakalı Rosatom'un Şirket Geliştirme ve Uluslararası Ticari İlişkiler Başkan Yardımcısı Kirill Komarov tarafından yapılan son dakika açıklamasında göre, hisselerin Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Açıklamada ayrıca "Akkuyu inşaatının Gelecek yılın başında Türkiye'den nükleer işletme ruhsatını alacağımızı ve birinci çeyrek sonunda ilk betonlamaya başlayacağımızı umuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Rosatom, kendi yatırımını çıkardıktan sonraki gelirlerinin yüzde 20'sini Türkiye'ye ödeyecek.

Günün son dakika diğer emlak haberleri ve gündeme dair önemli gelişmelerden bazıları ise şöyle