Bakan Ağbal’dan o sektörlere "vergi indirimi" sinyali

Bakan Ağbal'dan o sektörlere "vergi indirimi" sinyali

Vergi mükellefi olan bazı önemli sektörler için indirim sinyali! Bakan Ağbal'dan son dakika indirim açıklaması gelirken, “Reel sektörde özellikle Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu kritik sektörlerde indirim çalışması yapıyoruz” dedi.

29 Ağustos 2017 - 09:25 - Güncelleme: 29 Ağustos 2017 - 10:02

Maliye Bakanı Ağbal bazı sektörleri heyecanlandıran vergi indirimi müjdesini verdi! Henüz vergi indirimi yapılandırmaları yeni sonaermişken bazı kritik sektörler için Bakan Ağbal'dan indirim sinyali geldi. Bakan Ağbal'dan yapılan son dakika açıklamasında, "çalışma yürütüyoruz" dedi. İşte o vergi indirimi haberinin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ağustos 2017 - İstanbul

Hükümet ekonomik alanda kritik müdahaleler için çalışmalarını sürdürüyor. Kritik sektörler için düğmeye basan Maliye Bakanlığı yeni indirim için kolları sıvadı. Peki hangi sektörler yeni vergi indirimi kapsamına dahil edilecek? Nasıl bir indirim yöntemi uygulanacak? Günün son dakika vergi indirimi haberi emlakpencerem.com da.

Maliye Bakanı Ağbal, "reel sektör başta olmak üzere özellikle de Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu kritik sektörlerde Türkiye’nin rekabetçiliğini artıracak daha fazla reel sektör yatırımını gelmesini sağlayacak şekilde kurumlar vergisi oranlarında indirim çalışması yapılabilir mi diye teknik düzeyde birtakım çalışmaları yürütüyoruz" açıklaması, pek çok sektörü şimdiden heyecanlandırdı.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamda, kritik ve stratejik sektörleri kapsayacak olan kurumlar vergisi indirimi üzerinde çalışma yürütüldüğünü doğruladı. Bakan Ağbal, Enerji, sağlık, savunma sektörlerini stratejik olarak nitelendirirken, yüksek teknolojili üretim yapan sektörleri ise kritik olarak konumlandırıldığını belirtirken, “Reel sektörde özellikle Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu kritik sektörlerde indirim çalışması yapıyoruz. Oran indirimi tek başına sağlanan bir avantaj değil. Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına katkı yapacak radikal bir düzenleme. Biz bütün senaryoları çalışıyoruz, maliyeti ne olur ona bakıyoruz. Bize zaman zaman ‘başkalarına verecek para bulamıyorsunuz, oran indirimi yapıyorsunuz’ diyorlar. Hayır bu ülkeyi büyütecek bir adım. Çalışanı da kazanacak, üreteni de kazanacak” dedi.

Günün son dakika diğer önemli haberlerini altta verilen bağlantılardan erişlebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..