Bakan Albayrak açıkladı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yeni finansman kredi desteği...

Bakan Albayrak'ın açıkladığı konut başta olmak üzere, mobilya ve yerli üretim bazı ürünler ile turizm alanında yeni bir finansman kredi destek paketi verilmeye başlanıyor.

Bakan Albayrak açıkladı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yeni finansman kredi desteği...
Editör: Hakan A.
28 Mayıs 2020 - 15:09
Ekonomide yeni destek paketleri için çalışmalarını sürdüren hükümet kanadından yeni bir destek paketi için düğmeye basılmış durumda. Piyasaları hareketlendirecek, yerli üretim başta olmak üzere konut sektöründe satış bekleyen inşaatçıya ve turizm sektörünü hareketlendirecek tail paketlerine kadar önemli bir destek paketi için geri sayım başladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Mayıs 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından TRT'de açıklanan finansman destek paketi için geri sayım başladı. 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilecek olan finansman destek kredi paketi ile vatandaşa yerli üretimi destekleme koşulu ile kredi verileceğini duyurdu.

Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine giren Türkiye'de ekonomiyi canlandıracak yeni kredi destek paketini açıklayan Bakan Albayrak, Finansman kredi desteği paketi ile ihtiyaç sahibi vatandaşa, emekli, çalışan ve orta gelir grubu için kredi verileceğini açıkladı. Bakan Albayrak yerli üretime destek verilecek bu kredi paketinde, otomobilden motosiklete, mobilyadan, konuta, turizmden bilgisayar ve elektroniğe pek çok ürün grununda kredi desteği sunulacağını ifade etti. Kredi destek paketinin 29 Mayıs 2020 Cuma günü netleşmesi ve şartlarının açıklanması bekleniyor. Finansman kredi paketinin önümüzdeki hafta başı itibariyle kullandırılmasına başlanacağı gelen son dakika bilgiler arasında.

Daha fazla bilgi ve detay için 'Kamu bankalarından yeni kredi paketi! Konut başta olmak üzere yerli üretim çok sayıda kalem için kredi desteği geliyor...' haberimizi inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum