Bakan Albayrak'tan kamu bankalarınca vatandaşa kullandırılan krediler hakkında açıklama

Covid-19 ile ekonomik alanda mücadele artarak devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, şimdiye kadar yapılan destek paketleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Bakan Albayrak'tan kamu bankalarınca vatandaşa kullandırılan krediler hakkında açıklama
Editör: Hakan A.
13 Nisan 2020 - 17:03
Bakan Albayrak, ekonomik destek paketi çerçevesinde şimdiye kadar yapılan ödemeler hakkında son güncel bilgileri paylaştı. Sanayi, esnaf ve vatandaş tarafından kullandırılan krediler hakkında bilgi verdi.

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 13 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs ile mücadele Türkiye genelinde her yerde, her alanda devame diyor. Hükümet ise açıklanan destek paketleri kapsamında üzerine düşeni yerine getirmeye, esnafa, sanayiciye ve vatandaşa ulaşmaya çalışıyor. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomik destek paketi ile yapılanlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bireysel destek paketimize 4 milyon 200 binden fazla vatandaşın başvuru yaptığını ifade eden Bakan Albayrak, ' 250 binden fazla vatandaşımıza 1.5 milyar TL'nin üzerinde tahsis gerçekleşmiştir. KGF Destekli İş'e Devam Finansmanımız için 34.858 firmamızın süreci sonuçlandı. Kamu Bankalarımız, kurumsal ve ticari işletmelerin 20 milyar 585 milyon TL tutarındaki kredi borcunu öteledi. 795 bin vatandaşımızın konut, ihtiyaç, araç kredisi ve kredi kartları için olan toplam 40,6 milyar TL'lik borcunu da öteledi.' diye konuştu.

Bakan Albayra,'25 bin TL'lik destek finansmanına bugüne kadar 289.035 esnafımız başvurdu. 163.450 esnafımızın süreci tamamlandı. 4,073 milyar TL finansman tahsis edildi. 3 ay boyunca işten çıkarmaların önüne geçmeyi yasayla güvence altına alıyoruz.  Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan yahut bu sürede ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza da maaş desteği vereceğiz. Aylık 1.170 TL maaş desteğini sağlayacağız.' dedi.

- Özel Bankalar (Garanti BBVA, TEB, YKB, İş Bankası, İNG, QNB Finansbank, Akbank) 10 Bin TL'ye kadar ihtiyaç destek kredisi verecek mi? Bakan Albayrak ne dedi?Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Paker
  10 ay önce
  Bu kadar palavra sıkan birini daha görmedim kim almış krediyi yandaslarinmi
 • Alpi6
  10 ay önce
  10 bin tl kreri kullanan vatandaşa 3 tl kredi veriliyor aradaki 7 bin mutayit ihale rant çetesine mi herzamanki gibi elhamdulillah