Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm ve kredi açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, kentsel dönüşümü hızlandıracak kredi desteği adımının atıldığını, toplam kredi miktarını 625 bin TL'den 1 Milyon TL'ye yükseltildiğini duyurdu.

Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm ve kredi açıklaması
Editör: Hakan A.
13 Şubat 2021 - 14:19
Ülke genelinde sürdürülen kentsel dönüşüme hız kazandıracak yeni kredi limitlerinin açıklanması sonrasında ilk değerlendirme Bakan Kurum'dan geldi. Kentsel dönüşüm kredi limitlerinin yapılan son yönetmelik değişikliği ile yüzde 60'a çıkarılmasını değerlendiren Bakan Kurum, sürecin hızlanacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ve vatandaşa önemli bir mali kolaylık getirecek banka kredisi miktarlarının yükseltilmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı değerlendirmede, "Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile kentsel dönüşümü hızlandıracak, vatandaşlarımıza mali kolaylık getirecek bir düzenlemeyi daha hayata geçirdik.
Yapılarını kentsel dönüşüm kapsamında yenileyen vatandaşlarımız için kredi miktarlarını arttırdık.

Binasını dönüştürecek hak sahibi vatandaşlarımızın bankalardan kullanacağı krediyi 125 bin TL'den 200 bin TL'ye,

 Toplam kredi tutarını 625 bin TL'den 1 milyon TL'ye yükselttik.

 Bina güçlendirme kredisini de 50 bin TL'den 80 bin TL'ye çıkardık.

Yapılarını kentsel dönüşüm kapsamında yenileyen vatandaşlarımız için KDV indiriminden sonra attığımız bu yeni adımla ülkemizin tamamında deprem dönüşüm sürecini daha da hızlandırarak vatandaşlarımızı sağlam ve güvenli yuvalara kavuşturmak için çalışmaya devam edeceğiz."
ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümde banka kredisi faiz desteği yükseltildi


YORUMLAR

  • 0 Yorum