Bankalar Birliği açıkladı

Bankalar Birliği, dün gerçekleştirilen ve 3 saat kadar süren toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. İşte TBB'nin o açıklaması.

Bankalar Birliği açıkladı
Editör: Hakan A.
07 Ağustos 2020 - 09:00 - Güncelleme: 07 Ağustos 2020 - 09:22
Türkiye ekonomisinde normalleşme süreci devam ederken, Bankalar Birliği'nin düzenlediği dünkü toplantının sonuçları belli oldu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 7 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ile TBB Yönetim Kurulu Üyesi bazı bankaların katılımı ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıya ilişkin son dakika açıklaması yapıldı.

Ekonomi ve normalleşme sürecinin ele alındığı 3 saatlik toplantının sonunda ilk resmi açıklama TBB'den geldi. 


Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, TBB liderliğinde başlayan toplantıda güçlü koordinasyon, yakın iletişim ve pozitif katkı yaklaşımıyla piyasalardaki gelişmeler ve normalleşme dönemine ilişkin ilgili kurumlar tarafından alınmakta olan kararlar masaya yatırıldı.

TBB açıklamasında, 'Banka genel müdürlerinin görüş ve düşüncelerini dile getirdiği bölümün ardından, TCMB Başkanı Sayın Uysal önümüzdeki dönemde likidite yönetimi ve fonlama politikasına yönelik bilgilendirmede bulundu. BDDK Başkanı Sayın Akben salgın döneminde devreye alınan düzenlemelerin etkilerine ve normalleşme dönemine ilişkin düşünülen politikalara yönelik değerlendirmeler yaptı.' ifadelerine yer verildi.

Diğer taraftan Merkez Bankası tarafından dün yapılan açıklamada piyasaların yakından takip edildiği hatırlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum