Belediye ve Hazine taşınmazlarından kira alınmayacak!

Bakan kurum, Belediye ve Hazine taşınmazları üzerinde kiracı olanları yakından ilgilendiren müjdeli haberi duyurdu. Bakan Kurum, Belediye ve Hazine taşınmazlarından kira almayacaklarını açıkladı.

Belediye ve Hazine taşınmazlarından kira alınmayacak!
Editör: Hakan A.
26 Mart 2020 - 13:55 - Güncelleme: 26 Mart 2020 - 15:23

Belediye ve Hazine taşınmazlarında kiracı olanlara kira ertelemesi müjdesi. Bakan Kurum, Belediye ve Hazine taşınmazlarında kiracı olanların kiralarının erteleneceğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Mart 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde kepenk indiren esnaf zor durumda! Pek çok iş kolunda çalışanlar evde. Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada Türkiye'de hayat yüzde 80 durmuş durumda. Bu çerçevede hükümet koronavirüs mücadelesi kapsamında ek önlem ve destek paketlerini devreye almaya devame diyor.

Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazine taşınmazlarında kiracı olanları sevindiren bir destek paketini açıkladı. Buna göre kiralar alınmayacak ve ödenmeyen kiralar ertelenecek!Bakan Kurum twitter'dan yaptığı açıklamasında, 'Koronavirüs önlemleri kapsamında belediye ve hazine taşınmazı üzerinde tahsisli kiracı işletmelerden kira talep edilmeyeceğini, sözleşmelerin uzatılacağını ve kira borçları ertelenedi.' ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan ihalelere ilişkin açıklama yapan Bakan Kurum, 'Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Bu süreçte nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacaktır.' dedi.

BİR SON DAKİKA GELİŞMESİ: TOKİ ve Emlak Konut taksitleri ertelendi!


YORUMLAR

  • 0 Yorum