BtcTürk neden çöktü? Yatırımcısını zarara uğratan Btc Türk'e giriş yapılamıyor

Kripto para borsası BtcTürk akşam saatlerinde emirleri yerine getiremedi, sistemsel çöküş yaşadı. Peki BTcTürk neden çötü, hala giriş yapılamayan BtcTürk yatırımcısını zarara uğratıyor.

BtcTürk neden çöktü? Yatırımcısını zarara uğratan Btc Türk'e giriş yapılamıyor
Editör: Hakan A.
22 Şubat 2021 - 18:31 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 08:58
Kripto para borsalarında sorunlar bitmek bilmiyor. Sert iniş ve çıkışlarda sistemi kilitleyen borsalar yatırımcısını zarara uğratıyor. Bugün akşam saatlerinde BtcTürk üzerinden işlem yapanlar yaklaşık 1 saate aşkındır sisteme erişemiyor, işlem yapamıyor. 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 22 Şubat 2021 - İstanbul


Dijital paraların artması, yatırımcının yönünü kripto paralara çevirmesi nedeniyle yüz binlerce yatırımcı küçük büyük yatırımlarını BtcTürk gibi borsalarda kazanca çevirmeye çalışıyor. Kripto paraların ani düşüş ve çıkışlarında ise daha önceleri yaşandığı üzere BtcTürk ve diğer borsalar anında sistem hatası adı altında erişimi engelliyorlar. Son iki gündür Paribu, bugün Btc Türk ve diğer borsalara erişim sağlamak neredeyse imkansız hale geldi.

BtcTürk Bunu Hep Yapıyor!

Özellikle son aylarda sert iniş ve çıkışların yaşandığı kripto para borsalarında sistem kapatılması (sistem hatası) artık bir klasik oldu. BTCTürk borsasında işlem yapanlar ise bu durumun sürekli olmasından kaynaklı şikayetlerini Cimer ve Şikayet var üzerinden dile getirmeye çalışıyor.
 
ANLIK İŞLEM YAPAMAYAN YATIRIMCILAR ZARARA UĞRATILIYOR

BTC (Bitcoin),  XRP (Ripple) ve benzeri kripto paralara yoğun bir ilgi var. Bugün mahkemesi olacak XRP özellikle şu sıralar inanılmaz düşüş ve yükseliş içerisinde. Bu akşam BTC ise değer kayıpları yaşattı. Diğer taraftan sert yükselişlerde ve inişlerde ise BtcTürk alım satım emirlerini yerine getiremedi. Bir müddet sonra sistem içerisinde bulunan yatırımcılarını logout yaparak dışarı attı. Yatırımcının işlem yapamamaktan ötürü zararı ise oldukça büyük. 
 
BÜYÜK CEZALAR KAPIDA!

Yakın süreçte pek çok şikayet Cimer üzerinden yapılırken, pek çok borsa için inceleme ve yatırımcıyı zarara uğratma nedeniyle büyük para cezalarının kesileceği ifade ediliyor.

Paribu çökme rekoru kırdı! CİMER'e şikayet yağıyor...

18:30 İTİBARİYLE GÜNCELLEME GELDİ!

BtcTürk sistem çöküşü sonrasında saat 189:30 sıralarında erişime açılarak güncelleme yapmaya başladı. Şu sıralar sisteme girişlerde sorun yaşanmazken şirketten resmi bir açıklama yapılmadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum