Ceylan İnşaat iflas bayrağını çekti! Mahkeme 3 ay koruma verdi...

İstanbul Fikirtepe'de Zer Markalı projeleri ile tanınan Ceylan İnşaat, iflas bayrağını çekti. Konkordato ilan eden şirkete mahkeme 3 ay koruma verdi.

Ceylan İnşaat iflas bayrağını çekti! Mahkeme 3 ay koruma verdi...
Editor: Hakan A.
01 Ekim 2018 - 13:31 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 08:50

İnşaat sektöründe çok sayıda projeye imza atan firmalardan biri olan Ceylan İnşaat iflas sürecine girdi. Markalı konut projeleri hayata geçiren Ceylan İnşaat, konkordato ilan ederken, mahkemeden önemli bir karar çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Ekim 2018 - İstanbul


İnşaat Sektöründe zor durumda olan firmalardan biri olan Ceylan İnşaat'ın yoluna iflas koruma kalkanı ile devam edeceği kaydedildi. Ceylan İnşaat'ın konkordato ilan etmesi sonrasında mahkeme kararını verdi. İşte son dakika gelişmenin ayrıntıları.

İstanbul'da pek çok konut projesini hayata geçiren, son yıllarda ZER Markalı konut projeleri ile, Fikirtepe başta olmak üzere şehrin farklı noktalarında projeleri bulunan Ceylan İnşaat Konkordato ilan ederek, iflas etti ve koruma talep etti. 

Ceylan İnşaat, özellikle Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri sonrasında yaşadığı mali sıkıntılardan kurtulamayınca Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nden konkordato talebinde bulunarak koruma talep etti.

Yapılan başvuru sonrası Mahkeme tarafından Ceylan İnşaat'ın 3 aylık geçici mühletle koruma kararı verdi. Verilen mahkeme kararı sonrasında, Ceylan inşaat'ın faaliyetlerinin denetimi için de Prof. Dr. Murat Atalı, Türkan Özdemir ve Ayşe Rüya Özturan'ı konkordato komiseri olarak atandığı gelen son dakika bilgileri arasında. 

Ceylan İnşaat uzun yıllardır, İstanbul'da projeler hayata geçiriyor. Şirketin tamamladığı projeler arasında Çatalca, Beylikdüzü, Gürpınar ve Üsküdar gibi ilçelerde 10'a yakın proje yer alıyor. Şirket, Fikirtepe bölgesinde kentsel dönüşüm projesi ile Zer Markasını diğer projelerine de vermeye başladı. Şirket geçtiğimiz yıllarda Kartal, Levent, Tuzla, Mecidiyeköy ve Göztepe'de (Fikirtepe) Zer markasıyla art arda projelerini açıklamış ve şuan ki mali sıkışıklılık durumuna gelmiştir. 

İflas bayrağı çeken "Konkordato" ilan eden bir inşaat firması da Nuhoğlu oldu