Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vaniköy Camii aslına uygun yeniden yapılacak

Üsküdar'da Vaniköy Camii yangını ile küle dönen tarihi niteliği olan Osmanlı yadigarı için Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vaniköy Camii aslına uygun yeniden yapılacak
Editör: Hakan A.
16 Kasım 2020 - 08:10
İstanbul'da Üsküdar ilçesinde bulunan Vaniköy Camii yangını ile bir tarih ufak bir hata nedeniyle kül oldu. Yeniden restore edilmesi için çalışma başlatılacak Vaniköy Camii için Cumhurbaşkanı Erdoğan'da açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 16 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'da Osmanlı yadigarı 350 senelik Vaniköy Camisi çıkan yangında büyük hasar alırken, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, aslına uygun şekilde yeninden inşaa edeceğiz dedi.

İstanbul'da Üsküdar ilçesi Vaniköy'de dün yaşanan tarihi camii yangını sonrasında Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, twitter hesabından açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında, 'Bugün İstanbul Boğazı’nın sembollerinden biri olan tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangın hepimizi derinden üzmüştür. 

Camimizi inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız.'
dedi.
 


BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN YANAN CAMİİYE GİTTİ

Kültür ve Turiz Bakan Yardımcısı Demircan, Vaniköy'de yanan tarihi camiide incelemelerde bulundu. Demircan, 'Vakıf eserlerimizden tarihi #VaniköyCamii maalesef talihsiz bir yangına maruz kaldı. Hasar gören kısımları hızlıca aslına uygun şekilde restore edeceğiz. Tek tesellimiz bir cana zarar gelmemiş olması. Geçmiş olsun.' diye açıklamada bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum