Dolar kuru yaşanan gelişmelerle 10 Kasım'da ne kadar oldu, kaç TL?

Bakan Albayrak'ın istifa süreci, Merkez Bankası açıklamaları derken belirsizlikler bitti. 10 Kasım'da yeni sabaha başlayan piyasalarda Dolar ve Euro kuru kaç TL'den işlem görüyor?

Dolar kuru yaşanan gelişmelerle 10 Kasım'da ne kadar oldu, kaç TL?
Editör: Hakan A.
10 Kasım 2020 - 09:00
Merkez Bankası'nda başlayan değişim ile birlikte, yeni başkan Ağbal'ın açıklamaları sonrasında dün gün boyu düşüş yaşayan Dolar kuru 8 TL sınırına kadar geriledi. Gece saatlerinde Bakan Albayrak'ın belirsiz istifa süreci Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen açıklama ile sona erdi. Cumhurbaşkanı erdoğan, görevden afını isteyen Berat Albayrak'ın istifasını kabul etti. Yaşanan süreçte döviz kurlarında sert düşüşler yaşanırken, gece yarısından sonra yeni Bakan'ın ataması ile birlikte süreç tamamlanmış oldu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Kasım 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan'ın Resmi gazete'de ilan edilmesiyle birlikte bugün itibariyle ekonomide yeni dönemin kapıları aralanırken, Berat Albayraklı dönem resmen sona ermiş oldu. Piyasada karşılığı ne olacak sorusu ise şimdiden merak edilirken, Dolar ve Euro kurlarında bu sabah açılış itibarıyla dalgalı seyirle yeni güne başlandı.


Ekonominin kalbnde yaşanan son gelişmeler ışığında Dolar kuru düşüşün sürdürüyor. Bu sabah güne dalgalı başlayan Dolar kuru şu sıralarda kaç TL'den işlem görüyor? Euro kurunda ve Dövizde günün ilk rakamları gelmeye başladı.

Merkez Bankası yeni Başkanı Naci Ağbal'ın dün ilk açıklaması ile birlikte Döviz kurlarında düşüşler başlamıştı.


Dün gece  8.014 seviyelerine kadar gerileyen Dolar kuru sabah saat 8:50 itibariyle yeni güne düşüşle başladı. Dolar kurunda gevşeme Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımıyla gevşemeye başlamış, görevden affı kabul edilmiş ve hemen peşinden Bakanlık koltuğu Lütfi Elvan'a teslim edilmişti. Şu sıralarda 1 ABD Doları 8.1689 TL seviyelerinde işlem görürken, Euro kuru ise 9.7010 seviyelerine gerilemiş durumda. Gün içerisinde yaşanacak gelişmeler piyasa tarafından yakından izlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum