El Salvador'dan Bitcoin hamlesi! Dünya'da bir ilk olacak, resmi para birimi yapacaklar...

Bitcoin hakkında yapılan olumsuz açıklamaların aksine Dünya'da bir ilk yaşanmak üzere. Orta Amerika ülkesi Bitcoin hamlesi yaparak resmi para birimi olarak kabul edilmesi için çalışma başlattı.

El Salvador'dan Bitcoin hamlesi! Dünya'da bir ilk olacak, resmi para birimi yapacaklar...
Editör: Hakan A.
06 Haziran 2021 - 16:03 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 08:36
Kripto para piyasalarında geride bıraktığımız haftada kritik açıklamalar olumsuz olarak piyasaların gündeminde konuşulmaya devam ediyor. Ülkeler Bitcoin ve diğer kripto paraları nasıl kabul edebiliriz, bu ekosistemden nasıl faydalanabiliriz sorusunun yanıtını arıyor. Diğer taraftan küresel bankacılık ve finans sektöründen hemen her gün olumsuz açıklamalar yapılıyor. Yapılan açıklamalar ise piyasalarda adeta deprem etkisinde olumsuz etkiliyor. Gelen açıklamaların etkisinde Bitcoin ve alt coinler son 4 gündür sert düşüşlere sahne oluyor. Bu sabah gündeme düşen Orta Amerika ülkesi El Salvador ise tüm olumsuzluklara rağmen Bitcoin (BTC) ile alakalı tam tersi bir kabullenmeye hazırlanıyor. El Salvador, Bitcoin'i resmi para birimi yapmaya hazırlanıyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 6 Haziran 2021 - İstanbul


Son haftalarda Çin, İngiltere ve Avrupa ülkelerinden gelen olumsuz kripto para haberlerinin aksine, bu varlıklara resmi olarak para birimi olarak kabullenmek isteyen ülkeler çıkmaya başladı. İlki ise 7 Milyon üzerinde bir nüfusa sahip olan Orta Amerika ülkesi El Salvador oldu. Ülkede resmi olarak meclise resmi para biriminin Bitcoin olması amacıyla kaun teklifi verildiği gelen son dakika haberleri arasında.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele gelecek hafta Bitcoin'i yasal bir para birimi olarak tanımlayan yasa teklifini kongre üyelerinin imzasına sunulacağı ifade edildi. Şayet kongreden geçerek kabul edilmesi durumunda Dünyada bir ilk gerçekleşecek ve bir ülkenin resmi para birimi Bitcoin olacak ve bu durum tarih sayfalarına eklenmiş olacak.


 Miami'de düzenlenen Bitcoin 2021 Konferansı'na video mesaj yöntemiyle katılan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele gelecek hafta Bitcoin'i ödeme aracı olarak tanımlayan yasayı kongreye yollayacağının altını çizdi.

El Salvador resmi olarak kriptoya geçiyor! Bitcoin (BTC) tasarısı kabul edildi...

Elon Musk, antipatisi başladı! Hacker grubu Anonymous, Musk'a kafayı taktı... 

Weibo, çok sayıda ünlü kripto para hesaplarını engelledi! Piyasalar sert düştü... 

Elon Musk, twitter profilini Bitcoine çevirdi! Kafaları bulandırdı...

Rus Bankasının Başkanı Kostin: "Bitcoin sahte para"

Elon Musk attığı Bitcoin tweeti ne anlama geliyor, şifresi ne?

Bitexen ve Paribu toplamda 5 yeni coini listelediSöz konusu yasayla beraber ülkede kripto parayla ticaret yapılmasının önünde herhangi bir engel kalmayacak. El Salvador'da şu anda para birimi olarak ABD Doları kullanılıyor. Yasanın kongreden geçmesiyle dolarla beraber Bitcoin de günlük işlemlerde kullanılmaya resmi olarak bir ülkede başlamış olacak.

ELON USK'IN TWEETİ KADAR ETKİ ETMEDİ!

Yaşanan bu gelişme henüz sıcaklığını korurken, piyasaları tek başına manipüle eden Elon Musk, kripto paralarla alakalı olarak en popüler isim olarak koltukta oturuyor. Ancak çok sert tepkilerle bu koltuğu sallanmaya başladı. Pek çok ünlü isim ve takipçileri attığı spekülatif  tweetler nedeniyle çok sert eleştirdi ve tepki gösterdi. Diğer taraftan Anonymous olarak bilinen ünlü hacker grubu tarafından, attığı tweetler nedeniyle açık mektup ile tehdit edildi. Tepkilere yanıt vermeyen, umursamayan Musk'ın yeni atacağı tweetler ise merakla bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum