Emlakçılar Dikkat! Tıkla 2020 Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi sorgula... (Emlakçı yetki belgesi işlemleri)

Taşınmaz ticareti yapan emlakçıların yakından takip ettikleri yetki belgesi sorgulama işlemleri için ekran açıldı. Emlakçılık yapanlar buradan yetki belgesi sorgulayabilir.

Emlakçılar Dikkat! Tıkla 2020 Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi sorgula... (Emlakçı yetki belgesi işlemleri)
Editör: Hakan A.
23 Şubat 2020 - 20:03

Emlak alım satım, komisyonculuk mesleği ile uğraşanları yakından ilgilendiren haber! Emlakçılık yetki belgesi nereden sorgulanır, nasıl öğrenilir? Taşınmaz Ticareti YetkiBelgesi sorgulama işlemi nereden yapılır? İşte yetki belgesi sorgulamak için yapmanız gerekenler...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde kayıtlı emlak ofisleri, bu ofislerde çalışan binlerce emlak komisyoncusu yetki belgesi zorunluluğu ile mesleki yeterlilik belgesi şartı getirilmişti. Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alanlar için sorgulama ekranı açılmış durumda. Yetki belgesine sahip olanlar bu ekran sayesinde yetki belgelerini görebilecekler. Peki emlakçı yetki belgesi sorgulama işlemi nereden, nasıl yapılacak? 

Ülke genelinde faal emlakçılar için yetki belgesi zorunluluğu kapsamında bu belgeye sahip olanlar artık çok daha avantajlı olacak. Bu sayede yetki belgesi olmayan emlakçıların işi çok daha zor. Merdivenaltı emlakçılar için ağır cezalar söz konusu olacak. Yetki belgesi olmayan internet siteleri üzerinden ilan dahi veremeyecek. Bu durum yetki belgesini,n önemini bir kez daha ön plana çıkarıyor. Bakanlık konunun ehemmiyeti açısından emlak komisyonculara uyarılarını yaptı. 2020 yılı geçerli emlakçı yetki belgesi sorgulama işlemleri tek tıkla sayfamız üzerinden verilen linkle Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gayrimenkul alım satım, emlakçılık, emlakçı, taşınmaz ticareti gibi isimlerle halk arasında anılan emlak komisyoncuları için yetki belgesi zorunluluğu 31 Aralık tarihine kadar devam edecek. Bu son tarihle birlikte emlak komisyoncuları için zor bir süreç başlayacak. Artık kimse yetki belgesi olmadan komisyonculuk-aracılık hizmeti veremeyecek. Verenler ise ağır para cezaları ile karşı karşıya kalacak.  Şu sıralarda Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alanlar için sorgulama ekranları çalışmaya başlamış durumda. Haberimizin altında yer alan link sayesinde tek tıkla sorgulama işlemini anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isteyen T.C. Ticaret Bakanlığı - Çağrı Merkezi 444 8 482 üzerinden bilgi alabilir, şikayette bulunabilir.

Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden yetki belgesi sorgulanabilir. Altta verilen link sayesinde online olarak yetki belgesi sorgulaması yapabilirsiniz.


Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi Sorgulama için tıklayın.
 
Taşınmaz Ticareti ile alakalı Resmi Gazete Yönetmeliğini okumak, incelemek için tıklayın.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum