En doğru yerden İmar Barışı hesaplama

Vatandaşın google.com üzerinden en fazla arama yaptırdığı İmar Barışı Hesaplama işlemi için en doğru yer neresi? Kafaları karıştıran haberleri bir kenara bırakın ve en doğru adresten İmar barışı hesaplamasını yapın.

En doğru yerden İmar Barışı hesaplama
Editor: Hakan A.
14 Kasım 2018 - 19:26

İmar Barışı başvuru süresinin uzatılması, şimdiye kadar bekleyen ve başvurusunu yapmayan bina, daire, iş yerleri, turizm tesisleri gibi pek çok çeşit yapı için yeni bir fırsat oldu. Sene sonuna kadar en doğru hesaplama ve en doğru başvuruyu yapmak için gerekli zaman kazanılmış oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Kasım 2018 - İstanbul


Türkiye genelinde 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan Milyonlarca kaçak yapıyı ilgilendiren, devletle barışı sağlayan İmar Barışı süresinin 31 Aralık tarihine kadar uzatılması nedeniyle elini çabuk tutmak isteyenler Yapı Kayıt Belgelerini almak için acele ediyor. Belirtilen başlangıç ve bitiş tarihleri kesin olarak belirtilmiştir. İmar barışı son başvuru tarihi 31 Aralık olarak süre uzatımı son kez yapılmıştır. Haberimizi yayına aldığımız süreden sonra 45 gün kadar bir süre kalıyor imar barışı müracatı için.

Diğer taraftan en fazla merak edilen konuların başında ise İmar Barışı hesaplama işlemi oldu. Google.com üzerinden hatrı sayılır bir arama hacmine kavuşan İmar barışı Hesaplaması aslında oldukça kolay yapılmakta. Bunun için çok fazla bir şey veya teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Yapılması gerekenler ise oldukça basit. İlk olarak oturduğunuz, sahip olduğunuz yapıyı iyi tanımanız gerekiyor. Neresinde ne yapıldığı önemli. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından her adımı dikkatle takip edilen İmar Barışı sürecinde yanlışa yer yok. Yanlış işlem yapanın hakkı yanıyor. Devletle barış hayal oluyor. Bu kapsamda Bakanlık web sitesi üzerinden hemen hemen tüm gerçek ve güncel bilgilere erişmek, İmar Barışı hesaplamasını gerçek değerlerle yapmak mümkün. Altta sizlere vereceğimiz Bakanlık resmi sitesi üzerindeki hesaplama aracıyla gerçeğe yakın değerleri elde edebilirsiniz.

Bakanlık tarafından hizmete sunulan bu sayfa (İmar Barışı Hesaplaması) sadece bilgilendirme amaçlı olarak vatandaşa hizmet vermektedir. Gerçek değerlere ulaşmak ise işin son aşaması olan başvuru aşamasında E-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr üzerinden başvurunuz sonrasında kesinlişk kazanır. Vakit kaybetmeden altta verdiğimiz linke tıklayıp işleminizi seçerek hesaplama işlemine geçebilirsiniz.

İmar Barışı hesaplaması yapmak için buraya tıklayın

İmar Barışı hesaplaması yapmak için buraya tıklayın 

İmar Barışı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için EmlakPencerem.com sitemizde yayımlanan en son haberleri burayı tıklayıp okuyabilirsiniz.