Giresun Görele'de bazı alanlar için kritik karar verildi

Giresun ili Görele ilçesinde, Karaburun Mevkii'nde bazı alanların kesin korunması ile alakalı Bakanlık tarafından Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ilan edildi.

Giresun Görele'de bazı alanlar için kritik karar verildi
Editör: Hakan A.
24 Kasım 2020 - 08:14
Türkiye genelinde 81 ili kapsayan ve Bakanlık tarafından yürütülen çok kritik öneme sahip çalışmalar arasında bulunan ve pek çok alanı kapsayan doğal sit ve koruma alanlarına ilişkin her yeni gün yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Giresun ilinde geçtiğimiz günlerde alınan karar sonrası yapılan çalışmalarda bu kez Görele'de Karaburun Mevkii Doğal Sit Alanına ilişkin yeni bir karar alındı. Bakanlık tam korunacak alanlar listesine giren bu bölgeler için yeni karar verilerek resmi gazete'de yayınlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Giresun Görele ilçesine bağlı bazı yerlerin kesin korunmasına ilişkin önemli bir kararı bugün Resmi Gazete'de yayınladı. Peki hangi yerler kesin korunacak alanlar olarak açıklandı? İşte Giresune'nun korunacak o yerleri ve kararın ayrıntıları.

Giresun ili, Görele ilçesi, Karaburun Mevkii Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242170 sayılı olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı Olarak tescil edildiği kaydedildi.


Giresun Görele ilçesi sınırları içinde ilan edilen yeni alanların krokisi ile kararın ayrıntıları ise altta incelenebilir.

giresun görele doğal sit alanı ilanı 24 kasım 2020

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Giresun'a ilişkin alınan bir diğer kararı buradan inceleyebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum