Giresun Kalesi Doğal Sit Alanı hakkında Bakanlık'tan flaş karar

Giresun ili merkez ilçesinde bulunan Giresun Kalesi Doğal Sit Alanı hakkında Bakanlık tarafından flaş bir karar alındı.

Giresun Kalesi Doğal Sit Alanı hakkında Bakanlık'tan flaş karar
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 09:11 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 08:15
Bakanlık tarafından yeni koruma alanlarına dair önemli kararlar alınmaya devam edilirken, çok sayıda alan hakkında kararlar veriliyor. Giresun Kalesi Doğal Sit - Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete'de açıklanan o yerlerin tam listesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ederken, yeni tescil edilen alanları da duyuruyor. Bu çerçevede Giresun iline bağlı Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Giresun Kalesi Doğal Sit Alanı hakkında bazı Doğal Sit Alanlarına ilişkin önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edilerek resmen yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili yayınlanan ilanın detaylarına göre, Giresun ili, Merkez ilçesi, Giresun Kalesi Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242168 sayılı Olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmesine yönelik karar alındı.


GİRESUN GÖRELE'DE YENİ BAZI ALANLAR HAKKINDA KARAR ALINDIİşte Giresun Kalesi hakkında verilen o kararın ayrıntıları ve ilan edilen yerler;
giresun kalesi doğal sit-nitelikli koruma alanı ilanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum