Hafta içi ev alacaklar Dikkat! işte banka banka konut kredisi faiz oranları

Bu hafta konut kredisi faizleri ne durumda? Ev sahibi olmak için kredi faizlerini merak edenler için derlediğimiz güncel konut kredisi faiz oranlarına ilişkin ayrıntılı bilgiler haberimizde. İşte banka banka konut kredisi faiz oranları son durum.

Hafta içi ev alacaklar Dikkat! işte banka banka konut kredisi faiz oranları
Editör: Hakan A.
09 Ağustos 2020 - 13:50 - Güncelleme: 09 Ağustos 2020 - 13:51
Önümüzdeki hafta yeni bir ev almak için bankalara evrak verecekler bu habere dikkat! Son iki haftadır değişken olan banka kredi faiz oranlarını merak ediyorsanız önce haberimizi okuyun. Konut satış rakamlarında gelen yüksek rakamlar Temmuz ayı'nda gelecek mi? Konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam edecek mi? Merak edenlere işte bankaların güncel konut kredi faizleri.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Ağustos 2020 - İstanbul


Son aylarda en fazla hareketli olan sektörlerin başında gelen konut sektöründe faizler yakından izleniyor. Hafta hafta değişime giren faiz oranlarında bu hafta bir değişiklik var mı?  Yıllardır hayali kurulan ev için biriktirilen paralar sonrasında vatandaş hızla konut kredisi faiz oranları en uygun bankayı bulmak için araştırmalarını yapmaya devam ediyor. 3 Kamu bankası tarafından başlatılan konut kredisi faiz oranlarında artık eski faiz oranları bulunmuyor. Her yeni gün gelişmeler karşısında değişen faizler geçtiğimiz hafta önemli değişikliğe uğradı. 

Konut kredilerinde tarihin en düşük seviyeli faiz oranları sonrası tarihi konut satış rakamlarının geldiği Haziran ayı sonrası konut satışlarında gözler temmuz ayı rakamlarına çevrilmişti. Son haftalarda özellikle Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası tarafından konut kredisi faiz oranlarında faizler yükseltildi, kredi verme şartları değiştirildi. Geçtiğimiz haftayı faiz oranlarında yaşanan yükselişle tamamlayan bankalardan yeni haftada kredi kullanmak isteyenler ise aşağıda EmlakPencerem.com editörü tarafından derlenen konut kredisi faizlerini alabilecek.

Hafta içi ev alacaklara! Banka banka işte konut kredisi faiz oranları

Konut kredilerinde sıfır konut ve ikinci el konut için farklı kredi faiz oranları uygulanmaktadır. Banka banka değişen konut kredisi faizlerinde sıfır ve ikinci el konutlar için faizlerde makas aralığı açık durumda. Sıfır ev almak daha cazip gözüksede, pahalı ev fiyatları nedeniyleikinci el konutların cazibesi sürüyor. İkinci el konut kredisi faiz oranlarını merak edenler buradan son haberimizi okyabilirler.


Banka banka konut kredisi faizlerini araştıran vatandaşlar aşağıda Türkiye'nin en fazla tercih ettiği bankaların güncel faiz tablolarını görebilir. Bu sabah itibariyle ev kredisi almak isteyenler için bankalarda karşısına çıkacak güncel konut kredisi faiz oranları aşağıda belirtilmiştir.

En fazla okunan bir önceki konut kredisi faizlerine ilişkin haberlerimiz;

- Konut kredisi faiz oranlarında ikinci dalga yükseliş

- Konut kredisi güncel faiz oranlarında beklenmedik gelişme

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 


 Konut kredisi: Yüzde 0.87

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 


Konut kredisi: Yüzde 0.87

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 


Sarıpanjur konut kredisi kampanyası: Yüzde 0.99

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 


Konut kredisi: Yüzde 1.09

GARANTİ KONUT KREDİSİ BANKASI FAİZ ORANI 


Konut kredisi: Yüzde 1.21

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: 


Ev kredisi: Yüzde 0.87

TEB FAİZ KONUT KREDİSİ ORANI: 


Konut kredisi: Yüzde 1.1

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: 


Konut kredisi: Yüzde 1.04

QNB FİNANSBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: 


Konut kredisi: Yüzde 1.27

YORUMLAR

  • 0 Yorum