Hakan Yılmaz: Konut kredisi faizlerinin düşmesiyle satışlar tekrar artış trendine girecek

KOnut kredisi faiz oranlarında yaşanan son düşüşler inşaat sektöründe konut satışlarındaki beklentileri artırdı. Kredi faizlerini değerlendiren Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, 'Konut alıcıları daha rahat hareket edebilecek' dedi.

Hakan Yılmaz: Konut kredisi faizlerinin düşmesiyle satışlar tekrar artış trendine girecek
Editör: Hakan A.
01 Ağustos 2019 - 23:25 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 00:19

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, konut kredilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, "kredi faizlerinin düşmeye başlaması yatırımcıları memnun etti" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 1 Ağustos 2019 - İstanbul


Konut alımı noktasında yerli yatırımcıyı etkileyen en önemli etken konut kredi faiz oranlarının yüksek olduğunun altını çizen Yılmaz, "Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın konut kredi faizini 180 ay vadede yüzde 0,99’a çekmesi biz sektör temsilcilerini ve özellikle bu haberi bekleyen yerli yatırımcıları memnun etti. Konut alıcılarının daha rahat hareket etmesini sağlayacak bu gelişmeyle birlikte satışlar da tekrar artış trendine girecektir." diye konuştu.

15 yıl gibi uzun vadede konut kredi faiz oranını yüzde 1’in altına çeken Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın bu hamlesi hem inşaat sektörü hem de ülke ekonomimiz açısından oldukça önem arz ettiğini hatırlatan Yılmaz, "Bu gelişmeyle birlikte inşaat sektörü 3. ve 4. çeyrekte toparlanma sürecini hızlandıracak ve 2020’de büyümesine devam edecektir. Diğer taraftan da bu pozitif gelişme biz sektör temsilcilerine yeni projeler için motivasyon olacaktır." ifadelerini kullandı.İnşaat sektörü temsilcileri konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlere ne dedi?

- Mesut Sancak: konut fiyatlarında yeniden yükselme gerçekleşecek

- Bahattin Uçar: Konut kredi faizlerinin yüzde 1 bandının altına inmesi çok önemli

- Mahmut Dereli: Konut ve gayrimenkul satışlarında hızla bir hareketlilik başlayacak

Konutder: konut kredisi faizleri 0.80'e indirilebilir

YORUMLAR

  • 0 Yorum