"Hayatın içinde" Folkart Incity satışta - İzmir konut...

"Hayatın içinde" Folkart Incity satışta - İzmir konut projeleri

İzmir Bornova'ya Folkart imzası. Folkart Incity konut projesi satışları başladı. 8 blokta 700 daire ve 42 ticari üniteden oluşan Folkart Incity şirketin en önemli yatırım projesi.

18 Mayıs 2017 - 10:09 - Güncelleme: 18 Mayıs 2017 - 16:01

Folkart Yapı, İzmir Bornova'daki yeni konut projesi Folkart Incity'yi düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.  Bornova ilçesinde İzmir'in en önemli lokasyonunda toplamda 700 dairelik Folkart Incity 239 Bin liradan başlayan lansmana özel fiyatlarla satışta.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Mayıs 2017 - İstanbul

Folkart tarafından hayata geçirilen "Folkart Incıty" Bornova yeni kent bölgesinde satışlarına başladı. 32 bin metrekarelik alan üzerinde yükselecek proje 8 blokta 700 daire ve 42 ticari üniteden oluşuyor. 475 milyon TL'lik yatırım değerine sahip "Folkart Incıty"doğanın içinde hayattan kopmadan "Hayatın içinde" yaşamak isteyenler için planlandı.
 
"Folkart Akademi" kuruldu

"Folkart Incıty" projesinin lansmanı İzmir Folkart Akademi'nin butik tiyatro sahnesinde gerçekleşti. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Folkart Akademi" ile İzmir'in kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Uluslararası standartlarda gösteri sahnesi bulunan Folkart Akademi ile ilerde 1000 kişilik sahne yapılması düşünülüyor.Sadece inşaat değil kültür sanatı da öne çıkardıklarını ifade eden Mesut Sancak, 628 kişinin eğitileceği akdemiye 15 bin kişi başvurunca şaşırdıklarını ifade etti. 
 
Folkart Incıty'de fiyatlar 239 bnin TL'den başlıyor

"Folkart Incıty" projesinde 80 adet stüdyo dairelerin yanı sıra 370 adet 1+1, 138 adet 2+1, 99 adet 3+1 ve 13 4+1 gibi farklı tip ve metrekarede konutlar bulunuyor. Proje konum ve fiyatları itibari ile yüksek kira getirisi ve prim potansiyeli taşıyor. Projede en küçük daire fiyatı lansmana özel 239 bin TL'den başlıyor. 

1+1 daire 337 bin TL'den
2+1 daire 574 bin TL'den
3+1 daire 849 bin TL'den
4+1 daire 1 milyon 349 bin TL'den başlıyor

Folkart Incity projesi konut fiyat listesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın
 
"Folkart Incıty" projesinden daire almak isteyenler şirketin kendi finans modeliyle veya banka kredisi ile satın alma yapabiliyor. 
 
Projelerimiz yüzde 60-70 kazanç sağlıyor

Basın toplantısında proje hakkında detaylı bilgi paylaşan Folkart Yapı Genel Müdürü Metin Sancak, " Folkart Life projemiz yüzde 70 kazanç sağladı. Folkart Time ise yüzde 60 cıvarında prim yaptı. Folkart Incıty projemizinde bu prim kazançlarını yakayacağını düşünüyoruz." dedi. Metin Sancak, bugüne kadar yaptığımız projelerimizden çok daha farklı bir proje yaptık açıklamasında bulundu.
 
Projenin kendine ait korusu bulunuyor

Kendine ait korusu bulunan "Folkart Incıty" de 18 bin 900 metrekare yeşil alan bulunuyor.260 metrekare açık ve 127 metrekare kapalı havuzu olan projede, tenis kortları, golf alanı, yürüyüş ve koru alanı, çocuk oyun alanları, bir adet kreş gibi sosyal ve spor donatı alanları bulunuyor.
 
4 milyar 352 milyon TL'lik yatırım yapıyoruz

Folkart Yapı'nın İzmir'de devam eden 4 milyar 352 milyon TL'lik 13 projesi bulunuyor. Mesut Sancak şu an 1500 kişiyi istihdam ettiklerini yapılacak projelerle 4 bin kişinin istihdam edileceğini dile getirdi. Basmane projesine
değinen Mesut Sancak, projeye başladıklarını kısa zaman içinde inşaata başlayacaklarını açıkladı.
 
Bina tasarımları yarışıyor

İzmir yapı projelerinde bir yarış olduğunu dile getiren Mesut Sancak bu duruma öncülük ettikelerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Sancak, birbiriyle yarışan mimaride binaların her geçen gün arttığını sözlerine ekledi ve Dubai örneğini verdi.
 
İzmir'de stok yok, yapılan projeler satıyor

Mesut Sancak, İstanbul'da yoğun bir rekabetin olduğunu şimdilik yatırım yapmayı düşünmediklerini açıkladı. Sancak "İstanbul'da şu anda 450 bin satış bekleyen konut var. Bu ortamda İstanbul'da konut yapmak burayı İzmir'i ihmal etmek çok mantıklı gelmiyor. Genel olarak toplam konut satışlarına göre yüzde 5 konut satışları İzmir'de gerçekleşiyor. İzmir'de ciddi bir stok yok. Yapılan projeler satılıyor. Arz ve talep dengesi iyi durumda." dedi. 
 
Yabancı yatırımcıların İzmir'e ilgisi yok

Yabancı satışlarına değinen Folkart Yapı Genel Müdürü Metin Sancak, "Folkart olarak yabancılara satışımız yok. İzmir yabancı yatırımcı çekmiyor. İlgi noktası maalesef burası değil Ancak yut dışında yaşayan Türk vatandaşlarımızın projelerimize yoğun ilgisi bulunuyor." açıklamasını yaptı. 
 
Tek bir ağacı yaşatmak için 100 bin TL harcadık

Tek bir ağaç için Ardıçlı projemizde 100 bin lira harcadık diyen Mesut Sancak, " Denizi doldurduğumuzu söylüyorlar. Denizi doldurmak vatan hainliğidir. Biz vatan haini değiliz. Alnımız açık kendimize güveniyoruz. Tek bir ağaç dahi kesmeyen gerektiğinde özel makinelerle taşıyarak yeşili yaşatan bir anlayışımız var. Bu anlayışta bir şirket deniz doldurarak inşaat yapmaz. Eski Türkiye değil artık. Ucuz konut alamadıkları için bizden, kafayı takmışlar ama bizim alnımız açık yaptıklarımız ortada." dedi.

Folkart Incity projesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Web: www.folkart.com.tr

- "Folkart Incity" İzmir Bornova konut projesi 239 bin TL'den satışa çıktı

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..