İBB’den yıkım atağı! Kuruçeşme’de o binada yıkım

İBB'den yıkım atağı! Kuruçeşme'de o binada yıkım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri kaçak yapılara göz açtırmadan bir bir yıkmaya devam ediyor. Huqqa, Reina ve Galatasaray Adası derken İBB bu kez Kuruçeşme'de Denizcilik şirketinin binasını yıktı.

01 Haziran 2017 - 12:53 - Güncelleme: 01 Haziran 2017 - 13:03

Türkiye gündemini şu sıralar meşgul eden tartışmalardan biri İstanbul Büyükşehir Belediyesi  tarafından son günlerde yapılan yıkım işlemleri. İstanbul Boğazı imar planları kapsamında çivi dahi çakılması yasak olan ünlü mekanların yıkımları olay olmaya devam ederken, bu sabah yeni bir bina daha ekipler tarafından aynı gerekçeyle yıkıldı. İBB savaş açtı, hepsini yıkacak...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Haziran 2017 - İstanbul

İstanbul'da önemli mekanların yıkımına devam eden İBB yeni bir yıkım daha gerçekleştirdi. 

Ortaköy'den Kuruçeşme'ye uzanan yıkım işlemlerine devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu kez bir denizcilik firmasına ait merkez binayı yerle bir etti.

Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde Aroma Denizciliğe ait merkez bina İBB tarafından kaçak yapılaşma yapılması nedeniyle binayı boşaltarak yıkımını gerçekleştirdi.

Yıkılan o bina kimin?

Almany vatandaşı Lorenz Severin Moritz Weinstabl’ın sahibi olduğu Armona Denizcilik ve Atlantis Tanker adlı şirketlerin merkezi olarak kullanılan bina imara aykırı yapılaşma nedeniyle yıkım işlemi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..