İstanbul'da 2 ilçe hakkında kritik karar verildi

İstanbul'un Üsküdar ve Beykoz ilçeleri hakkında bazı alanlarla ilgili olarak önemli karar alındı.

İstanbul'da 2 ilçe hakkında kritik karar verildi
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2020 - 17:34
Megaşehir İstanbul'da Bakanlık tarafından bazı alanlar ile ilgili olarak oldukça önemli bir karara imza atıldı. İstanbul'da Boğaz hattında bulunan Üsküdar ve Beykoz ilçeleri için son dakika alınan karar ve diğer ayrıntılar haberimizde. İlgili kararlar bugün Resmi gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 20 Eylül 2018 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük şehri, Dünyanın en önemli metropollerinden, Boğaz hattı ile emsalsiz bir görünüme sahip İstanbul ile alakalı yeni bir karar alındı. Bakanlık tarafından yürütülen özel doğal sit alanları ile korunacak yeni alanların belirlenmesi amacıyla kapsamlı çalışmalar devam ederken, İstanbul'un Beykoz ile Üsküdar ilçeleri için yeni bir karara daha imza atıldı. 

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, İstanbul'da Üsküdar ilçesi başta olmak üzere Beykoz ilçesinde bazı  alanlar hakkında alınan son bilgileri paylaştı. İstanbul'un iki önemli tepesinin yer aldığı Üsküdar ilçesinde Çamlıca tepelerine ilişkin kesin korunacak alanlarile Beykoz ilçesinde Çavuşbaşı ile Görele Mahallelerini kapsayan bazı alanlar için yeni kararlar aldığını duyurdu.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü İstanbul'da Üsküdar ile Beykoz ilçeleri sınırları içinde bulunan bazı alanlar hakkında kritik bir karar alarak yürürlüğe koydu. 

BÜYÜK ÇAMLICA ve KÜÇÜK ÇAMLICA HAKKINDA YENİ TECİL KARARI

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'da Üsküdar ilçesi sınırları içinde yer alan Büyük ve Küçük Çamlıca Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 13/11/2020 tarihli ve 242180 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildildi.


ÇAVUŞBAŞI HAKKINDA FLAŞ KARAR

İstanbul'da Beykoz ilçesi sınırları içinde yer alan (İstanbul Kuzey Kesimi Karadeniz Kuşağı) Çavuşbaşı ve Görele Mahalleleri Etabı Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 25/11/2020 tarihli ve 252074 sayılı oluru ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edilmiş olup Doğal Sit-Kesin Korunacak Hassas Alan kısmına ait tescil işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum