Reklamı Geç
İstanbul’da 5 ilçede İkitelli-Ataköy Metro Hattı Projesi için...

İstanbul'da 5 ilçede İkitelli-Ataköy Metro Hattı Projesi için acele kamulaştırma başladı

İstanbul'da yapımı devam eden İkitelli Ataköy Metro Hattı Projesi kapsamında toplam 5 ilçede çok sayıda taşınmaz İBB tarafından acele kamulaştırma yapılacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

26 Kasım 2016 - 09:03 - Güncelleme: 26 Kasım 2016 - 09:23

İstanbul'un metro hattı projelerinden en önemlileri arasında bulunan İkitelli-Ataköy Metrosu için Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırma işlemi başlatıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete'nin 26 Kasım tarihli sayısında yapıldı. İlanda İstanbul'un toplam 5 ilçesinde bulunan taşınmazlarda İkitelli-Ataköy metrosu kapsamında acele kamulaştırılmasına İBB tarafından karar verildiği duyuruldu.

Konuya ilişkin yapılan duyuruda, "İstanbul'da başta Bakırköy ilçesi olmak üzere Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçe sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların İkitelli Ataköy Metro Hattı Projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar" Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdiği kaydeidildi.

Yeni havalimanına ilyar avroluk metro!

İstanbul'un yapımı devam eden 3.Havalimanı projesi kapsamında Gayrettepe-Havalimanı metro hattı projesi için ihale yapıldı. Konuya ilişkin ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

- İstanbul'un yeni havalimanına "Bir Milyar Avro"ya metro hattı

Ataköy-İkitelli Metro hattı güzergahı!

 Metro hattı tamamlandığında İkitelli-Ataköy arasında tek hat üzerinde saatte yaklaşık 45 bin İstanbullunun taşınacak. Güzergah uzunluğu 13.3 Km olacak İkitelli-Ataköy metrosu güzergahında  Ataköy, Yenibosna, Çobançeşme, Kuyumcukent, Doğu Sanayi, Mimar Sinan, Evren Mahallesi, İkitelli Kavşak, Mehmet Akif, Bahariye, Masko, İkitelli Sanayi Sitesi istasyonları olacak.

Ataköy-İkitelli metrosu ile Basın Ekspres yolu güzergahı üzerinden Marmaray ve Olimpiyatköy-Bağcılar metrosu ile entegresyonlu raylı sisteme kavuşmuş olacak. Böylelikle Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir güzergahları bu metro ile ulaşıma büyük kolaylık sağlanacak.

Acele kamulaştırması yapılacak ilçeler ve mahallelerin listesine ada ve parsel bazlı olarak buradan bakabilirsiniz.

İŞTE İKİTELLİ-ATAKÖY METROSU İÇİN KAMULAŞTIRILACAK YERLERİN TAM LİSTESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..