İstanbul'da F1 Grand Prix'i reklamı için o yollar traiğe kapatılacak

Formula 1 İstanbul Grand Prix'i için geri sayım devam ederken, reklam filmi çekimleri için bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı.

İstanbul'da F1 Grand Prix'i reklamı için o yollar traiğe kapatılacak
Editör: Hakan A.
08 Kasım 2020 - 20:03
Formula 1 yarışları İstanbul Park pistinde yapılmadan önce reklam filmi ile tüm dünyaya tanıtılacak. İstanbul'da 9-10 ve 11 Kasım tarihlerinde bazı yollar F1 reklam filmi çekimleri için trafiğe kapatılacak. İşte o tarihlerde gerçekleştirilecek trafik düzenlemesine dair sond akika ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 8 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'da 9 yıl aradan sonra tekrardan Formula 1 heyecanı yaşanıyor. İstanbul Park pist çalışmalarında asfalt dökümü ve bazı ayrıntılar tamamlanırken, pist yarışlara hazır hale getirildi. 

Formula 1 İstanbul Grand Prix'i için geri sayım hızla devam ederken, Dünya genelinde milyonlarca izleyinin gözü megakentte olacak. Koronavirüs önlemleri nedeniyle yarışlar seyircisiz gerçekleştirilecek. Önümüzdeki yıl için İstanbul takvimde gözükmüyor. 

Diğer taraftan şehrin tanıtımı için önemli olan F1 reklam filmi için çalışmalar başladı. Organizasyon tarafından İstanbul'un önemli yerlerini gösterecek reklam filmi çekimleri için pek çok yol trafiğe kapatılacak. 


İŞTE İSTANBUL'DA TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR VE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

9 Kasım Pazartesi günü 12.50 - 13.35 saatleri arasında Avrasya Tüneli'nin Samatya Güney giriş noktası ve Avrasya Tüneli Anadolu istikameti ve bağlantı yolları trafiğe kapatılacak.

Bu güzergahı kullanacak vatandaşlar alternatif olarak sahil Güney Sirkeci istikameti ve Yenikapı varyanttan Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi Unkapanı istikametini kullanabilecek.

Yine Pazartesi günü, 14.45 - 17.30 saatleri arasında Muallim Naci Caddesi İle Kırbaç Sokak kesişimi geliş ve gidiş istikameti, Arnavutköy Kuruçeşme Caddesi, Bebek Kuruçeşme Caddesi, Bebek Arnavutköy Caddesi, Cevdetpaşa Caddesi İnşirah Cadde kesişimi trafiğe kapatılacak. 

Bu güzergahı kullanacak vatandaşlar, Dere Boyu Caddesi, Portakal Yokuşu, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi, Kuruçeşme Çağrı Sokak, Yeşil Pınar Sokak, Arnavutköy Dere Sokak, Bebek Hamam Sokak güzergahlarını kullanabilecek.

10 Kasım Salı günü ise, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Avrasya Tünel Son Çıkış Çatladıkapı’ya gelmeden U dönüşü kapatılacak. Yine Sahilyolu Sirkeci istikameti, Aksakal Sokak'tan Çatladıkapı istikameti, Gülhane içerisinden Sahil Kennedy Caddesi istikameti, Sirkeci Meydan’dan Sahil Kennedy Caddesi Sarayburnu istikameti kapalı olacak.

Bu güzergahta trafik akışı, Sahil Güney Kennedy Caddesi Çatladıkapı U dönüşlerinden Sahil kuzeye, Aksakal Sokak'tan akım Küçük Ayasofya Caddesi’ne, Gülhane içinden ve askeri gazinodan çıkan araçlar Gülhane içine, Sirkeci Meydan’dan akım Ankara Caddesi’ne yönlendirilecek. 

Yine Salı günü, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Galata Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe kapatılacak.

Bu güzergah üzerindeki trafik, Ankara Caddesi Ve Hamidiye Caddesi kesişiminde Valilik istikametine, Cemil Birsel Caddesi’nden gelen akım Ragıp Gümüşpala Caddesi, Unkapanı, Atatürk Köprüsü, Atatürk Bulvarı, Balat Sahil Yolu’na, Ragıp Gümüşpala Caddesi - Unkapanı istikametinden Unkapanı istikametine yönlendirilecek.

11 Kasım Çarşamba günü 13.45 - 16.00 saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönde trafiğe kapatılacak.

Bu güzergah üzerindeki trafik akışı ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli'ne yönlendirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum