İşte il il TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihleri! TOKİ resmen duyurdu: Kura çekilişi takvimi 24 Şubat'ta başlıyor...

TOKİ kura çekiliş tarihlerini açıkladı. 24 Şubat tarihinde başlayacak 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihlerine ilişkin takvim belli oldu. Merak edenler için TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihlerini il il sizler için derledik.

İşte il il TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihleri! TOKİ resmen duyurdu: Kura çekilişi takvimi 24 Şubat'ta başlıyor...
Editör: Hakan A.
18 Şubat 2020 - 14:08 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 23:51
TOKİ 100 Bin sosyal konutlar için yapılacak kura çekiliş tarihleri netleşti. "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut Projesi" 2020 yılı kura çekilişi ve sonuçları merakla beklenmeye devam edilirken, TOKİ resmi kura tarihlerini açıkladı. Şubat ayı ortası geçilirken müjdeli kura tarihleri haberi geldi. TOKİ 100 Bin konut kura tarihlerini açıkladı mı? Başvuru yapan vatandaş sabırsızlıkla TOKİ'den yapılacak açıklamaları bekliyor. Peki TOKİ ne zaman kura çekilişi yapacak? Ayrıntılar emlakpencerem.com farkı ile haberimizde.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 18 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, yurt genelinde her yıl 100 bin sosyal konut inşaa edecek ve vatandaşa günün şart ve koşullarında adeta kira ödercesine ev sahibi yapacak. 2019 tamamlanmadan başlatılan 2020 TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası başladı. Başvurular ise 15 Ocak tarihinde son buldu. Başvuru son tarihine kadar 1 Milyon 250 bin vatandaş TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvurularını tamamladı. Şimdilerde ev sahibi olmak isteyen ve başvurularını tamamlayan vatandaşaları kura çekilişi tarihleri heyecanı sardı. Ve o gün geldi çattı! Günlerdir ev sahibi olmak isteyen 1 Milyon 250 bin vatandaş kura çekiliş tarihleri ne zaman yapılacak sorusunu sormaya devam ediyordu. TOKİ resmi duyurusunu az önce yaptı. İşte il ve ilçelere göre tura takvimi, TOKİ 100 bin sosyal konut kura tarihleri.

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI ADRESİ VE SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?


Her TOKİ kura çekilişi sonrası vatandaşın merakla araştırdığı konuların başında kura sonuçları sorgulama ekranı geliyor. İdare hangi internet sitesi üzerinden kura sonuçlarını açıklıyor? 2019 ve öncesinde her yıl TOKİ; Türkiye genelinde satışa çıkardığı ve başvuru sahipleri arasında düzenlediği kura çekilişi sonuçları için resmi web sitesi toki.gov.tr üzerinden sorgulama yaptırdı. TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası için kura çekiliş tarihleri bu ay ortası itibariyle belli olması bekleniyor. Kura çekilişi sonrasında ise vatandaş idarenin resmi internet sitesine girerek, "Satışlar ve Duyurular" segmesine tıklayıp, "Kura Sonuç Sorgulama" linkine tıklayıp, ilgili il ve ilçeye ait konut başvurusu kura sonuç sorgulamasını başlatabilirsiniz. TOKİ'nin resmi web sitesi adresi ise toki.gov.tr dir. 

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT FİYATLARI NE KADAR, KAÇ LİRADAN BAŞLIYOR?

TOKİ, 2020 sosyal konut projeleri çerçevesinde 2020 yılında 100 bin adet sosyal konut inşaa edecek. Pek çok ilde yıl sonuna kadar konutlar hayata geçirilerek kura çekilişi sonrası isimleri belirlenen vatandaşlara anahtarları teslim edilebilecek. Ev alacaklar için büyük merakla beklenen fiyat listeleride projelerin ortaya çıkmasıyla netlik kazanmış olacak. TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerinin fiyat aralıkları ise, 2+1 sosyal konutlar 140 ila 180 bin lira fiyat aralığında, 3+1 konutlar ise 160 ila 210 bin lira olarak açıklandı ve vatyandaşlar bu fiyatlar üzerinden, il ve ilçe bazında değişiklik gösterebilecek evler için başvurularını tamamladı.

TOKİ NE ZAMAN KURA ÇEKİLİŞİ YAPACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇSB) tarafından yapılan açıklamada, satış başvuruları 16 Aralık 2019 tarihinde başlatılan ve 30 gün gibi sürede 100 bin sosyal konut için 1 milyon 250 bin üzerinde başvuru alınan TOKİ sosyal konutları için kura çekiliş tarihi en fazla merak edilen soruların başında geliyor. İdare tarafından yapılan son açıklamalara göre TOKİ 100 Bin sosyal konut çerçevesinde kura çekiliş tarihleri Şubat veya Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. TOKi tarafından açıklanan resi tarih ise 24 Şubat olarak açıklandı. Habeirmizin altında il il, ilçe ilçe TOKİ kura çekiliş tarihlerini görebilirsiniz.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

Konutların fiyatının yüzde 10'u peşin olacakken, kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir.

TOKİ 100 Bin sosyal konut kapsamında 2+1 daire ödeme planı bilgileri ise şöyle;

75 metrekare büyüklüğünde olan 2+1 daire seçeneği fiyat olarak 140 bin lira, peşinat yüzde 10 yani 14 bin TL peşinat verecek olan vatandaş, yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vadeyle aylık ödemeleri 894 lira taksitle ev sahibi olmuş olacak. Bu ödeme seçeneği, kura çekilişi sonrası, adı kura sorgulamasında çıkan vatandaşlar için geçerli olacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konut kapsamında 3+1 daire ödeme planı bilgileri ise şöyle;

100 metrekare ve 160 bin lira fiyatlı 3+1 daire için yüzde 10'a denk gelen 16 bin lirayı peşinat veren vatandaş, 0.49 faiz oranı ve 240 ay vadeyle aylık 1022 lira taksitle evini alacak.

TOKİ HAKKINDA SORUNUZ MU VAR?

İdarenin resmi web sitesi dışında tüm sosyal medya hesapları üzerinden, vatandaş her an soru sorabilir ve cevaplarını TOKİ'den kısa bir sürede alabilir. İdare yetkilileri, müşteri temsilcileri inanılmaz bir özveri ile 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında gelen tüm sorulara içtenlikle cevap veriyor. 

TOKİ RESMİ WEB SİTESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ NELER?

 toki.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden hemen hemen her bilgiye ulaşılabiliyor. TOKİ İletişim bilgileri arasında en fazla tercih edilen telefon numarası ise 444 86 58 numaralı telefon hattı. 

Başvuru kabul edildi mi? Listeye nasıl bakılır?

 TOKİ web sitesine buradan girerek, altta verilen 'Başvuru Bilgilendirme' den başvuru yaptığınız il ve ilçeyi seçmeniz yeterli. Karşınıza gelecek 'Kabul Edilen 2+1', 'Kabul Edilen 3+1', İptal Edilenler listelerini tıklayıp adınızı aratabilirsiniz. 

 Toplu Konut İdaresi TOKİ müşteri hizmetleri numarası bilgisi altta verildi. Bu numara sayesinde öğrenmek istediğiniz sorunuza cevap bulabileceksiniz. TOKİ iletişim bilgilerinin tamamını görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum