İtalya'da 1 Euroluk konutlar yeniden gündemde

İtalya'da geçmiş yıllarda 1 Euro gibi ucuz rakamlarla satılan evlere yenileri eklendi. Bu kez Biccari bölgesinde sadece 1 Avro bedelle ev sahibi olmak mümkün.

İtalya'da 1 Euroluk konutlar yeniden gündemde
30 Ocak 2021 - 23:37 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 23:38
Türkiye'de geniş yankı uyandıran ve rağbet gören İtalya'daki 1 Avro tutarındaki evler yeniden gündeme geldi. Yine İtalya'da yer alan bu kez Puglia'nın güneydoğu bölgesi içinde bulunan Biccari 1 euro fiyatla harap olmuş evlerin satışı için yeni bir kampanya başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Geçmiş senelerde Dünya gündemine ucuzluğu ile gelen İtalya'daki evler bir kez daha gündemde. Bu kez bölge değişik. Sahil kasabası olarak bilinen Biccari bölgesinde 1 Avro bedelle evler satışa sunuluyor. Evleri aldıktan sonra ise bazı önemli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. İşte ayrıntılar.

Satışa sunulan evler ile alakalı olarak Belediye Başkanı Gianfilippo Mignogna CNN Travel için verdiği röportajında "Neredeyse 2.000 kişiyiz. 1950'lerden beri nüfus bölgede düşüyor. Nüfusun düşmesi ise kasaba için açık bir yara durumunda. Yerliler gitmeye devam ediyor ve çoğu yaz aylarında ziyarete gelirken, artık bunu da yapmıyorlar. Yaşanabilir birçok ev boş ve unutulmaya yüz tutuyor. Bu şekilde boş bulunan yaklaşık 100 ev hazırda bekliyor. 1 euroluk evlerin neredeyse tamamına yakını kuleyi çevreleyen antik bölgesinde konumlu. Anahtar teslimi evler kabaca 50-70 metrekare iki kata yayılmış durumda." dedi.

italya 1 avro satılık evler

1 EUROLUK EVLER NASIL ALINIR?

İtalya'da son yıllarda yaygın olarak kullanılan Belediyelerin önemli gelir kaynağı olarak bilinen 1 Euroya satılan bu evlere erişim oldukça kolay. Biccari Belediyesi internet sitesi üzerinden gerekli tüm kolaylıklar ve şartlar açıkça ifade ediliyor. Belirtilen şartlara uyan herkese bu evlerin satışı yapılabiliyor. 1 euroluk konut alanlar 3 yıl içinde iade edilecek muhtemelen evi düzenleme işleri tamamlandıktan sonra iade edilecek 3 bin euro tutarında para ödemeleri gerekiyor.

italya 1 euro satılık ev

2018'DE BENZER YÖNTEM KULLANILMIŞTI

İlk olarak 2018 senesinde "Mussomeli Belediyesi tarafından Sicilya'da aranan bir proje 1 Avroya evler" olarak gündeme gelen bu kadar ucuz ve uygun evler Türkiye'de büyük rağbet görmüştü. Bu yeni haberler Türk vatandaşlarını yeniden ilgi göstermesi bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum