İzmir'de hasar tespiti yapılan bina sayısı 109 Bin 921 oldu! Hasarlı yapı sorgulama...

Hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı İzmir'de deprem sonrası yıkılacak ağır hasarlı binalar tek tek tespit edildi. Yıkılacak hasarlı bina sorgulama için haberimizi okuyun.

İzmir'de hasar tespiti yapılan bina sayısı 109 Bin 921 oldu! Hasarlı yapı sorgulama...
Editör: Hakan A.
11 Kasım 2020 - 08:42
İzmir'de yaşanan depremde hasar gören binalara ilişkin tespit çalışmaları dün itibariyle tamamlanırken, son rakamlara göre 109 bin 921 binada hasar tespiti işlemi tamamlanmış oldu. Ağır hasarlı yıkılacak bina sayısı 506'ya yükselirken, orta hasarlı bina sayısı ise 511 olarak güncellendi. Binası, dükkanı veya dairesi hasar gören ve yıkılacak olan yapıları görmek için Bakanlık web sitesi linki, hasar tespiti yapılan bina sorgulama ekranı linkine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de hasar tespiti gerçekleştirilen bina ve bağımsız birimlere ilişkin en son sayıları açıkladı. Büyük bir hızla kısa sürede İzmir depreminde hasar alan binalar tek tek kontrol edilerek tespit edilmiş oldu. Binası yıkılacaklar, binalarına hasar olup olmadığını öğrenmek isteyenler ise buradan hasartespit sorgulaması yapabilirler.

Bakan Kurum, twitter üzerinden İzmir'de hasar gören bina ve bağımsız birimlere ilişkin rakamları paylaştı. Kurum, 'İzmir'de hasar tespit çalışmalarımızda sona yaklaştık. Binaların depremden kaynaklı hasarlarını dikkate alarak, binaları 6 farklı hasar derecesiyle sınıflandıran teknik ekiplerimizin hazırladığı envanterler ışığında İzmir'de deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz.' dedi.

 
Bölgede yapılan tüm çalışmaları yakından takip eden ve yetkililerden sürekli güncel bilgileri alan Bakan Kurum, depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu Mansuroğlu Mahallesi'nde devam eden yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde inceledi. 

HASARLI BİNA SORGULAMAK İÇiN...

İzmir depreminin neden olduğu yıkımda hasar alan binaların tespitinde sona gelindi. İlçeler genelinde binalar tek tek dolaşıldı ve yıkılacak ağır hasarlı, orta hasarlı ile az hasarlı binalar belirlendi. Bu nina ve bağımsız birimlerin toplam sayısı ise 586 bin 585 olarak açıklandı. Ev sahipleri veya kiracılar İzmir'de hasar gören binasını sorgulamak istiyor. Hasar tespiti yapılan binanın durumunu öğrenmek için Bakanlık web sitesi hazırladı. Bu web sitesinden binanın hasar durumunu sorgulayabilirsiniz. 

İŞTE HSAR TESPİTİ SORGULAMA EKRANI

hasartespit.csb.gov.tr


YORUMLAR

  • 0 Yorum