Kanal İstanbul YİP modeli hakkında Anayasa Mahkemesi'nden red

Anayasa Mahkemesi kararı ile Kanal İstanbul projesi hakkında açılan Yap İşlet Devret modeline ilişkin red kararı çıktı. Kanal İstanbul YİP modeli ile hayata geçirilebilecek.

Kanal İstanbul YİP modeli hakkında Anayasa Mahkemesi'nden red
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2019 - 18:35 - Güncelleme: 24 Aralık 2019 - 18:40

İstanbul'un Çılgın Projesi adım adım ilerlemeye devam ederken, Anayasa Mahkemes tarafından son dakika bir karar çıktı. Kanal İstanbul projesinin Yap İşlet Devret (YİP) modeli ile inşaa edilmesinin önü açıldı. Açılan davaya AYM red cevabı verdi! 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 24 Aralık 2019 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projesi olacak Kanal İstanbul, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Son günlerde sıkça konuşulan Kanal İstanbul ile alakalı bir son dakika haberi daha geldi. Haber Anayasa Mahkemesi'nden geldi. Anayasa Mahkemesi, Kanal İstanbul'un yap-işlet-devret modeli kapsamına alınmasına ilişkin düzenlemenin iptal istemini reddetti.

İstanbul Çılgın Kanal projesi ile alakalı adımlar hızlanırken, son olarak Çevre ve Şehircilik bakanlığı Çılgın Projenin ÇED raporunu onaylayarak askı sürecini başlatmıştı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sıkça Kanal İstanbul projesini istemediklerini her platformda söylemeye devam ediyor. Açılan son dava da CHP tarafından açılmıştı.

Kanal İstanbul hakkında son açıklamalar ise gün içerisinde MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Bakan Murat Kurum'dan gelmişti.


 

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!


EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum