Kayaşehir Emlak Konut Evleri’nde teslime hazır son 150 daire

Kayaşehir Emlak Konut Evleri’nde teslime hazır son 150 daire

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait Kayaşehir Emlak Konut Evleri projesinde yaşamak isteyenler için satışları süren ve teslime hazır son 150 daire alıcıların bekliyor.

11 Eylül 2017 - 10:27

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul Başakşehir’de hayata geçirilen ve satış yetkisi Turyap’a verilen Emlak Konut Evleri Kayaşehir’de yapı standartları ve teslim süreçlerine göre 5000-7500 TL arasında değişen m2 satış değerleri bölgeyi cazip hale getiriyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Eylül  2017 - İstanbul

Stokların hızla tükendiği Başakşehir Emlak Konutları-3'te 3500 TL'den başlayan fiyatların önümüzdeki yıl minimum 4500 TL bandına yerleşeceğini öngördüklerini söyleyen Turyap İcra Kurulu Üyesi Bilge Özdemir, ‘‘Emlak Konut öncülüğünde planlanan kampanyalar ile bölgede farklı müteahhitlerin geliştirdiği projelerde 2017 son çeyreğinde olağanüstü hareketlenme bekleniyoruz. Kent ölçeğinde proje bazlı gelişen bölgede arsa stoku hızla azalıyor. Bu durum gayrimenkul tercihinde bulunan ve elinde stok bulundurun projeler için avantaj teşkil ediyor. Bölgede; kısıtlı arsa stok yapısı ve artan inşaat maliyeti göz önüne alındığında m2'si 4000 TL altında satış fiyatları alım fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Geliştirilmekte olan projelerin yakın çevrelerinde konumlu arazi stok yapıları incelendiğinde bölgede kamu arazi stokundaki daralma arsa maliyetlerinin artmasına, dolayısı ile gayrimenkul değerlerinin yukarıya doğru ivme kazanmasına sebep olacaktır. 233 Bin TL’den başlayan  Emlak Konut Başakşehir Evleri-Kayaşehir’ de 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1'den oluşan teslime hazır dairelerde bu avantajın devam eden satış sürecinde değerlendirilmesini öneriyorum’’ diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..