Kentsel Dönüşüm projelerine yüzde 1 KDV desteği başladı

Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projelerine yönelik önemli bir destek bugün yayımlanan Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Kentsel Dönüşüm projelerine yüzde 1 KDV desteği başladı
30 Ocak 2021 - 18:51 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 19:01
Milyonlarca yapıyı ilgilendiren önemli bir destek paketi bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Yılda 1 milyon 500 Bin adet konutun dönüşümü için düğmeye basan devlet, önemli bir desteği bugün Resmi Gazete'de ilan etti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 30 Ocak 2021 - İstanbul 


Türkiye'nin dört bir tarafında sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri için müjdeli haber bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan içerikte dönüşüm projelerinde KDV oranları değiştirildi.

Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 3470)

6306 sayılı Kanun kapsamındaki riskli yapıların bulunduğu yerlerde dönüşüm projeleri çerçevesinde taşınmaz maliklerine ait mevcut inşaat alanının bir buçuk katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkin inşaat ve taahhüt işlerini kapsayan KDV oranlarında yüzde 18 olan oranlar yüzde 1'e indirildi.

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ YAPAMAYAN KAT MALİKLERİ DİKKAT!

Türkiye genelinde geçerli olacak yeni kararla birlikte başta deprem olmak üzere afet risklerine karşı yenilenmesi gereken konutlar kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapamayan riskli yapı malikleri için de vergi indiriminden faydalanma fırsatı sunulmuş oldu.

İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

BAKAN KURUM'DAN KDV AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Artvin'de Yusufeli Barajı inşaatında yaptığı incelemeler sonrasında, kentsel dönüşüm ve KDV indirimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm ve KDV açıklaması


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum