KİPTAŞ Çınar Evler İzmit konut fiyatları kaç liradan başlıyor?

Ev sahibi olmak isteyenler için İstanbul'da KİPTAŞ tarafından hayata geçirilen konutların bir benzeri İzmit'te Çınar Evler projesi ile hayata geçiriliyor.

KİPTAŞ Çınar Evler İzmit konut fiyatları kaç liradan başlıyor?
Editör: Hakan A.
27 Aralık 2020 - 15:02 - Güncelleme: 28 Aralık 2020 - 14:04
İstanbul'un çok sayıda ilçesinde inşaa ettiği sosyal konutlar ile yıllardır projelere hayata veren KİPTAŞ, İstanbul dışında ilk defa bir proje için İzmit Belediyesi ile el sıkıştı. KİPTAŞ İzmit Çınar Evler adında yeni bir projenin temellerini atacak. Bölge halkı ise şimdiden KİPTAŞ Çınar Evler İzmit konut fiyatlarını merak ediyor. Peki İzmit ve İstanbul arasında önemli bir lokasyonda inşiaa edilecek Çınar Evler daire seçenekleri ve satılık konut fiyatları kaç TL'den başlıyor? İşte yeni projenin bilinen ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Aralık 2020 - İstanbul 


İstanbul genelinde her sene hayata geçirdiği az sayıda konut projesi ile sosyal barınma ihtiyacına uygun evler üreten KİPTAŞ, 2021 yılı konut projelerine İstanbul dışından başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi arasında yapılan işbirliği ile İzmit ilinde KİPTAŞ konut projesi inşaa edecek. Bir başka deyişle İstanbul'un maddi kaynakları KİPTAŞ üzerinden İzmit Belediyesi için aktarılacak.

İSTANBUL DIŞINDA İLK PROJE İZMİT'E


Şehir genelinde pek çok ilçede sosyal konutları ile bilinen KİPTAŞ kuruluşundan bu yana ilk defa İstanbul dışında konut projesi inşaa edecek. Türkiye genelinde devlet eliyle hayata geçirilen konut projeleri genelde TOKİ tarafından yapılıyor. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise yine CHP'li İzmit Belediyesi ile ortak olarak proje geliştirerek yetki alanı dışında bir belediye ile ortak iş modeli geliştirmiş oldu. İBB Başkan Ekrem İmamoğlu ile ileride başka CHP'li veya AK Partili Belediyelerle iş birliğine gider mi, il dışında yeni başka projeye imza atar mı bilinmiyor.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler başvuruları başladı! Şimdi başvur...

 


İZMİT KİPTAŞ KONUT FİYATLARI MERAK EDİLİYOR

İstanbul'a yakın, İzmit sınırında bir yerde geçtiğimiz ay 2 Belediye başkanı bir araya gelerek gezdikleri yeni projenin geliştirileceği arsa üzerinde incelemelerde bulunmuşlardı. 28 Aralık Pazartesi günü özel bir lansman yapılarak kamuya tanıtılacak KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde yer alan dairelerin satış fiyatları ile ödeme seçenekleri merak ediliyor. İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında KİPTAŞ ile yapılan iş birliğinde hasılat paylaşımı nasıl yapılacak tüm konuların detayları gerçekleştirilecek basın toplantısında vatandaşa anlatılacağı kaydedildi. İzmit'te Çınar Evler projesinde satışa sunulacak 2+1 ve 3+1 konut fiyatalrı ile tüm evlerin fiyat listesi, diğer önemli ödeme seçenekleri basın toplantısında açıklanacak.


ÇINAR EVLER İZMİT ÖDEME SEÇENEĞİ

İBB ve KİPTAŞ İstanbulluya yaptığı anketlerle satışa çıkartılacak ve geliştirilecek projelerin ödeme seçenekleri ve fiyatlarına ilişkin özel çalışmalar yapmıştı. Buradan elde edilen sonuçlara göre, enflasyona, zamana uygun ödeme planları, peşinat ve taksit seçeneği KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde uygun fiyat ve ödeme planı alternatifleri ile satışların yapılıp yapılmayacağı bir diğer merak edilen soru arasında yer alıyor. 

KİPTAŞ MÜDÜRÜ ALİ KURT SORUMUZA YANIT VERMEDİ

Basın toplantısı öncesinde kendisine ulaşmaya çalıştığımız KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, twitter üzerinden editörümüz tarafından yollanan mesaja yanıt vermedi. KİPTAŞ Çınar Evler projesi ile alakalı bilinmeyen soruların tamamı basın toplantısında açıklanması bekleniyor.


PROJENİN İLK GÖRÜNTÜLERİNİ GEÇTİĞİMİZ GÜN DUYURMUŞTUK

KİPTAŞ tarafından hayata geçirilecek İzmit Çınar Evler ile alakalı Genel Müdür Kurt tarafından yapılan son paylaşım üzerine ilk görüntüleri sitemiz emlakpencerem.com da yayınlanmıştı. Çınar evlerin teslim sürecine kadar geçen sürecinde haberleri kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum