Reklamı Geç
"Kira Geliri Vergisi" ikinci taksit ödemesi bu ayın...

"Kira Geliri Vergisi" ikinci taksit ödemesi bu ayın sonunda bitiyor

İş yeri ve konut sahipleri, kira geliri elde ediyorlarsa 30 Temmuz 2017 tarihine kadar "Kira Geliri Vergisi" ikinci taksidini ödemek zorundalar. Kira geliri vergisi ödeyecek mülk sahipleri bu habere dikkat!

11 Temmuz 2017 - 11:31 - Güncelleme: 14 Temmuz 2017 - 09:47

Milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren "Kira Geliri Vergisi" ikinci taksit ödemesi için vatandaşa uyarı! Kira geliri olanlar dikkat! Kira Geliri vergisi için son ödeme tarihi 31 Temmuz 2017.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Temmuz 2017 - İstanbul

Kira Geliri elde edenler için ikinci taksit vergi ödemeleri başladı. 1 Temmuz'da başlayan kira geliri vergisi ikinci taksit ödemesi Temmuz ayı sonuna kadar yapılabilecek.
 
Konuya ilişkin Emlak Pencerem muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2016 yılında konut ve işyeri kira geliri elde edenler bu yıl 1-27 Mart tarihleri arasında kira geliri beyanı verdiler. Birinci taksidi Mart ayında ödenen kira geliri vergisinin ikinci taksidinin Temmuz ayında ödenmesi gerekiyor.  Geçen yıl kira geliri elde edenlerin bu yıl verdikleri beyanname sonrası ödenecek kira geliri vergisi iki taksitte ödeniyor. İlk taksi Mart ayında ödenen verginin ikinci taksidinin bu ayın sonuna kadar yatırılması zorunlu.  Zamanında ödemesini yapmayanlara gecikme faizi hesaplanıyor.
 
Kira Geliri Vergisi'nin ikinci taksit ödemesi, anlaşmalı bankalardan veya bankaların internet sitelerinden, vergi dairelerinden yapılabiliyor. İnternet üzerinden Hazır Beyan sistemi ile beyannamesini veren mükellefler isterlerse aynı sistem üzerinden anlaşmalı bankaların banka/ kredi kartı ile ödemelerini yapabiliyorlar. 
 
Gelir İdaresi Başkanlığı
web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, internet üzerinden yapılacak ödemelerde mağduriyet yaşanmaması için bilgisayar tarayıcısına www.gib.gov.tr adresi veya bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılması gerektiğinin altı çizildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..