Kira kontratı 2019 örneği TÜFE indir

Kira kontratı örneği TÜFE ile düzenlenmiş kira sözleşmesi indir! Milyonlarca ev sahibi ile kiracı arasında kullanılan matbuu evraklardan kira kontratı örneği merak edenler için haberimizde 2019 yılı kullanımda olan kira kontratı örneğini indirebilirsiniz.

Kira kontratı 2019 örneği TÜFE indir
Editor: Gökay Demirezen
10 Ocak 2019 - 07:33 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 16:11

2019 yeni yılda kullanılack olan TÜFE oranlarıyla kira sözleşmesi hazırlama, örneği ile habrimizden indirebilir, kolaylıkla kira kontratı hazırlanabilir. Ev sahibi ve kiracı olan milyonlarca vatandaş yılda bir kez düzenledikleri kirasözleşmeleri güncellendi. Sözleşme şartlarında kontrat süresi boyunca uygulanacak olan kira artışı TÜFE ile yapılacak. Kiira sözleşme örneğinde veya hazırlanacak kira kontratı örneğinde bu düzenleme mutlaka yapılmalı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Emlak Rehberi - 10 Ocak 2019 - İstanbul


2019'da ev sahipleri veya kiracılara örnek teşkil edebcek, üzerinde her türlü özel düzenlemelerin yapılabileceği kira kontratı örneğini merak ediliyor. Özellikle kira artış oranlarının yeni düzenleme ile yürülüğe girmesi ile birlikte kira kontratlarında 2019 itibariyle TÜFE artışı yıllık artışlara yazılabilecek. Her yıl düzenlenen kira sözleşmesi (kira kontratı örnekleri) başta emlakpencerem.com üzerinden ve  internet üzerinde kolay olarak bulunabiliyor. Kırtasiyeler'de ücretli olarak satılabiliyor. Sizler için ücretsiz olarak haberimizde paylaşıyoruz. 

Yıllara göre değişiklik gösterebilen kira sözleşmeleri iiçn her yıl farklı şartlar eklenebilir, çıkarılabilir.
En güncel 2020 yılı için hazırlanan kira sözleşmesi örneğidir! Buradan 2020 yılı kira sözleşmesi örneğini indirebilirsiniz.Her emlakçı, özel şartlarını kiracıların ve ev sahiplerinin ortaklaşa kararı ile belirlenen 20149 kira sözleşmesi örneğini hazırlar ve kontrat günü sizlere kolaylık olsun diye hizmet vererek imzalanmak üzere ev sahibi ve kiracıya geitirir. Beğenilmeyen hususlarda ortak kararla düzenlemeler yapılabilir. Karşılıklı anlayışla düzenlemeler yapılabilir. Hazır kira kontratı örneklerini kolay biçimde sitemizden temin edebilirsiniz. Emlak Pencerem editörleri tarafından uzman ve avukatlarca önerilen 2019 yılında kullanımda olan güncel Kira Sözleşmesini haberimizin sonunda verilen linkten ve örneklerden indirilebilir.

Kira kontratı 2019 örneği bundan sonraki yıllarda yasal değişiklikler olmadığı durumlarda kullanımı devam eder. Vatandaş yıllarca benzer kira kontratı örneklerini kullanabilir. Her vatandaşta, her emlakçıda, her mük sahibinde bulunması gereken kira sözleşmesi örneği 2019 güncellenen hali ile indirip gerekli düzenlemelerini yaparak mevcut kiracı ve ev sahibi arasında yasal olarak geçerli biçimde kullanılır. Mahkeme huzurunda kira sözleşmesi önemli ve geçerlidir. Karşılıklı ıslak imzalarla hazırlanan kira kontratları her hangi bir sorun karşısında mahkeme huzurunda üzerinde yazanlarla tarafların hakları korunur. Kira kontratı 2 nüsha olarak hazırlanarak her nüshası taraflarca imzalanarak resmi olarak yürülüğe girer. 

Kira yatırma

En son yasalarla 2019 yılında da kira ödemeleri banka hesapları üzerinden resmi olarak yapılır. Kira havalesi veya EFT'si yapılırken, hangi ayın kira bedeli ödeniyor ise o ay ve ödeme açıklaması kısmına yazılarak kirasını ödeyen kişinin en büyük ıspatı ve reddedilemeyecek bir ödeme yöntemi olmuş olur. Kirasını elden ödeyenler ise mutlaka kira sözleşmesine imza attırmalıdırlar. Bu yöntem resmi havale kanunu ile artık pek fazla kullanılmamaktadır. 

Haberimizde verilen örnek kira kontratı word olarak hazırlanmıştır. (uzantı word .docx)

Meskenler/Konutlar İçin 2019 Kira Kontratı Örneğini indirmek ve düzenleme yapabilmek için altta verilen bağlantıdan .docx uzantılı düzenlenebilir word belgeini indirebilirsiniz.

- 2019 Kira Kontratı Örneği - TIKLA İNDİR

  2019 yılı kira kontratı örneği
kira kontratı kira sözleşmesi 2019 örnek
2019 kira sözleşmesi
2019 kira kontratı örneği
kira kontratı örneği 2019
kira kontratı indir 2019
kira kontratı kira sözleşmesi 2019 örnek indir