Kira sözleşmesi örneği 2020 PDF/word indir

Kira sözleşmesi örneği TÜFE ile düzenlenmiş halini PDF/Word formatında 2020 yılı için kira sözleşmesini sitemizden güvenle indirebilirsiniz! Ev sahibi ile kiracı arasında kullanılan matbuu evraklar arasında yer alan ve emlakçı tarafından da tercih edilen kira kontratı örneği merak edenler 2020 yılı kullanımda olan kira kontratı örneğini indirmek için tıklayın.

Kira sözleşmesi örneği 2020 PDF/word indir
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2020 - 15:53
Türkiye genelinde başta emlak komisyoncuları tarafından sıklıkla kullanılan, her ev sahibi ve kiracının arşivinde bulunması gereken 2020 yılı kira sözleşmesi örneğini sizler için hazırladık. Kira sözleşmelerinde maddeler karşılıklı olarak belirlenerek taraflar arasında hazırlanır ve kira kontratlarına yazılır. Böylece taraflar kendilerini olası hukuki durumlar karşısında güvence altına almış olurlar. Bu bakımdan kira sözleşmelerinde bu maddeler önemlidir. Sizlerde sitemizden indireceğiniz 2020 yılı için kullanılabilir TÜFE ile optimize edilmiş, kira sözleşmesi PDF veya Word uzantısıyla indirip kullanmaya başlayabilirisniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Emlak Rehberi - 12 Şubat 2020 - İstanbul

Her yıl yenilenen kira sözleşmeleri, 2020 yılında nasıl olacak sorusu sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Gerekli değişiklikler ile birlikte ev kiralama işlemlerinde standartlara uygun bir kira sözleşmesi nasıl hazırlanır? Bu kira sözleşmesini kim hazırlamalı gibi sorular neredeyse eher gün emlakpencerem.com editörlerine sorulan sorulardan bazıları. Bu sorular uzadıkça gider. Siz de yeni bir ev kiraladıysanız buradan indireceğiniz yenilenmiş hali ile 2020 yılı kira sözleşmesi örneği sayesinde kolayca kira kontratınızı hazırlayabilirsiniz.

2020 yılı itibariyle kullanıma giren, TÜFE oranlarıyla hazırlanan yeni kira sözleşmesi , örneği ile habrimizden indirebilir, oldukça rahat ve kimseye sormadan maddeleri doldurarak kolaylıkla kira kontratı hazırlanabilir. Ev sahibi ve kiracı olan milyonlarca vatandaş, sadece yılda bir kez olmak üzere düzenledikleri kirasözleşmeleri her yıl olduğu üzere bu yıl da güncellenerek sitemize yüklendi. Sözleşme şartlarında kontrat süresi boyunca uygulanacak olan kira artış oranının belirlenmesi işlemi ise 2018 yılından bu yana TÜFE ile devam ediliyor. Kira sözleşmesi örneği 2020, veya hazırlanacak yeni kira kontratı örneğinde bu düzenleme mutlaka yapılarak tarafların okuyabileceği şekilde kontrat arkasında yerine yazılarak uygulanmalıdır. Ücretsiz olarak sitemizden indirebileceğiniz kira sözleşmesi yenilenmiş hali ile 2020 kontrat örneği sayesinde kırtasiyeden yeni bir sözleşme satın almanıza gerek kalmaz.


Türkiye genelinde yüz binlerce emlakçı her müşterisi için bu ve benzeri şekilde hazırlanan kira sözleşmesini hazırlayarak taraflara sunar. Her emlakçı, özel şartlar hazırlanması noktasında kiracıların ve ev sahibi arasında, kiralanacak olan evin durumu çerçevesinde ortak kararla özel şartları belirlenen 2020 yılı kira sözleşmesi örneğini hazırlar. Kira kontrat günü sizlere kolaylık olsun diye hizmet vererek imzalanmak üzere ev sahibi ve kiracıya geitirir. Bu bağlada kontrat maddelerini tek tek okumanız ve sayfaları imzalanmasıyla kira sözleşmesi şartlara bağlanmış olur ve kullanıma hazırdır. Emlak Pencerem editörleri tarafından uzman ve avukatlarca önerilen 2019 yılında kullanımda olan güncel Kira Sözleşmesini haberimizin sonunda verilen linkten ve örneklerden indirilebilir.

Kira artışları 2020 kira sözleşmesi

Kira kontratı 2020 örneği bundan sonraki yıllarda yasal değişiklikler olmaması, TÜFE veya ÜFE gibi kira artış oranı değişikliklerinin olmaması durumunda emlakçı, kiracı ve ev sahipleri arasında kullanımı devam eder. Vatandaş yıllarca benzer kira kontratı örneklerini kullanmakta sıkıntı yaşamaz. Her vatandaşın evinde, iş yerinde, her emlak komisyoncusunda, her mük sahibinde bulunması gereken önemli bir hukuki belgedir. Bu sayede taraflar güvence altına alınmış olur. Dolandırıcılığın, suistimallerin önüne yazılı olarak hukuk karşısında geçerli olan kira sözleşmeleri ile geçilmiş olur. Kira sözleşmesi örneği 2020 güncellenen hali ile indirip gerekli düzenlemelerini yaparak mevcut kiracı ve ev sahibi arasında yasal olarak geçerli biçimde kullanılır. Yetkili Mahkemeler karşısında, taraflar aarsında hazırlanan ve imzalanan bu kira sözleşmeleri önemli ve geçerlidir. Karşılıklı ıslak imzalarla hazırlanan kira kontratları her hangi bir sorun karşısında yasalar karşısında, üzerinde yazanlarla tarafların hakları korunur. Mahkemede gereken işlemler güvence altına alınmış olur. Kira kontratı 2 nüsha olarak hazırlanarak her nüshası taraflarca imzalanarak resmi olarak yürülüğe girer. 

Kiranın yatırılması

En son yasalarla birlikte 2020 yılında da kira ödemeleri banka hesapları üzerinden resmi olarak yapılmaya devam etmektedir. Bu durumun aksine davrananların tespit edilmesi durumunda ise oldukça büyük para cezaları ile karşı karşıya kalınır. Özellikle işin vergisel kısmında sorun büyür de büyür. Diğer bir taraftan, ileride oluşabilecek anlaşmazsızlıklar karşısında banka yolu ile yapılan ödemeler sizi haklı çıkarır. BU konu da unutulmamalıdır.  Kira havalesi veya EFT'si yapılırken, hangi ayın kira bedeli ödeniyor ise o ay ve ödeme açıklaması kısmına yazılarak kirasını ödeyen kişinin en büyük ıspatı ve reddedilemeyecek bir ödeme yöntemi olmuş olur. Kirasını elden ödeyenler ise mutlaka kira sözleşmesine imza attırmalıdırlar. Bu yöntem resmi havale kanunu ile artık pek fazla kullanılmamaktadır. 

2020 Kira sözleşmesi indir!

Haberimizde verilen örnek kira kontratı word olarak hazırlanmıştır. (Kira sözleşmesinde kullanılan ve pek çok bilgisayara uyumlu uzantılar .PDF word .docx)

Meskenler/Konutlar İçin 2020 Kira Kontratı Örneğini indirmek ve düzenleme yapabilmek için altta verilen bağlantıdan .PDF / .docx uzantılı düzenlenebilir word belgeini indirmek suretiyle kullanımına hemen başlayabilirisniz.

-  Kira Sözleşmesi 2020 Örneği (Word Formatında)  - TIKLA İNDİR

-  Kira Sözleşmesi 2020 Örneği (PDF formatında) - TIKLA İNDİR

kira kontratı 2020 kira sözleşmesi 2020
kira sözleşmesi örneği 2020 pdf/word

kira sözleşmesi örneği 2020 pdf/word
kira sözleşmesi 2020 tüfe pdf ve word
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum