Reklamı Geç
Kredi faiz oranları daha ne kadar düşer?

Kredi faiz oranları daha ne kadar düşer?

Bankaların faiz indirim yarışı tam gaz sürerken, Banka kredisi faiz oranları ne durumda? Konut kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredilerinde faizler düşmeye devam edecek mi? Uzmanlar uyarıyor kredi kullanmak isteyenler dikkat etmeli...

02 Kasım 2016 - 08:42 - Güncelleme: 02 Kasım 2016 - 09:42

Bankalar 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer siyasi baskılara dayanamazken, Merkez Bankası'nın faiz indirimleri ile birlikte daha fazla dayanamadı ve kredi faiz oranlarında indirime gitti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Kasım 2016 - İstanbul

Kimine göre oldukça yetersiz olan, kimine göre ise aldatmaca olarak yorumlanan bu kredi faizlerinde indirim trendi devam ediyor. Şimdilerde yıl sonu hedefleri yaklaşırken, bankalara kredi yarışına girmiş durumda. Çok sayıda banka kredi enstürümanlarını kullanmaya başladı. Kredi faizlerini geri çekmeye, kampanya üstüne kampanyalarla yeni müşterileri bankalarına kazandırmaya başladı.

Konut kredisi, taşıt kredisi, bireysel kredilerde tüketicinin aklını çelmek isteyen bankalar, redi faiz oranlarını indirmeye başlamış durumda. Uzmanlar ise yıllık faizlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda tüketiciyi uyarıroy. Çok sayıda masrafı üst üste bindiren, sigortalar, dosya masrafları ve yüksek yıllık faiz oranlarının bulunduğunu ifade eden uzmanlar, "Bankalardan kredi kullanacak olan vatandaşların aylık faiz oranlarındaki indirimlere değil, yıllık oranlara bakmalı. Diğer masraflara da dikkat etmeli. Bu masrafları üst üste koyunca rakamlar alıp başını gidiyor." diyor.

Bankalar ise müşeteri kapmak, kredi kullandırmak için muslukları açmış durumda. Ufak dokunuşlarla kampanyalar sunmaya başlayan bankalar kredi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor.

- Akbank Konut Kredisinde düğmeye bastı!

Akbank konut kredisi faiz oranlarında yaptığı indirime ek olarak ilk evini alacaklara özel 500TL’ye kadar Chip Para verecek. Akbank’tan yapılan açıklamaya göre banka iki yıla kadar olan vadelerde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90’a indirdi. İki yılın üzerindeki vadelerde beş yıla kadar yüzde 0,93, yedi yıla kadar yüzde 0,95 ve yedi yılın üzerinde yüzde 0,97 faiz oranıyla müşterilerine cazip imkanlar sunacak.

- Vakıfbank kredi

Vakıfbank, KOBİ'lere ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla "KOBİDost Kredi" kampanyasına start verdi. Banka KOBİ kampanyası kapsamında yüzde 0.98 faiz oranı ve 36 aya kadar vadeyle 100 bin TL'ye kadar kredi kullandıracak.

- TEB faizleri çekti

TEB kredi indirimine devam ediyor. TEB konut kredisinde tüm vadelerde yüzde 0.97 olan faizleri 60 ay vadede yüzde 90'a çekti. TEB, taşıt kredisi faizini yüzde 1.12'den yüzde 1.10'a, yüzde 1.40 olan ihtiyaç kredisi faizini ise yüzde 1.20'den başlayan faiz oranına indirdi.

Gelen bilgiler kapsamında kısa süre içerisinde yıl sonuna kadar diğer bankaların bu kampanyalara destek vereceği, ve bir çok kredi türünde yeni kampanyalar ve kredi faiz oranlarında indirimlerin devam edeceği konusunda hazırlıkların sürdüğü ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..