Meteoroloji’den son hava durumu raporu! Bazı bölgeler için...

Meteoroloji'den son hava durumu raporu! Bazı bölgeler için sağanak uyarısı...

Meteoroloji'den son dakika kritik sağanak yağış uyarısı yapıldı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son hava tahminlerine göre, yurdun önemli bir bölümünde yağış görünüyor.

05 Ağustos 2017 - 10:43

Meteoroloji bazı bölgelerde sağanak yağmur nedeniyle uyarılarda bulundu. Hafta sonuna girilirken havaların nasıl olacağına ilişkin en son hava durumu bilgileri Meteoroloji sitesinde güncellendi. Meteorolojik veriler ışığında Cumartesi ve Pazar günü sağanak yağış belklenen bölgeler hangisi? Nreler risk altında? En yeni en güncel "Hava durumu raporu" emlakpencerem.com da...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Ağustos 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde havalar nasıl olacak, nereler için Meteoroloji uyarı yaımladı. İşte günün en son hava raporu bilgileri.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler ışığında, ülke genelini kapsayan hava durumuna göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olacağı belirtilirken, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Adana, Mersin, Kayseri, Yozgat, Çorum, Bilecik, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğine yönelik tahminler meteoroloji internet sitesinde yayımlandı.

Hangi bölgelerde yaışlar etkili olacak?

Edinilen son bilgilere göre özellikle Afyonkarahisar ili başta olmak üzere Denizli, Isparta, Burdur ve Konya çevreleri ile Muğla ve Antalya'nın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

Yapılan en son tahminlerde ise, hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyıları ile Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları 35 dereceyi aşıyor!

- İstanbul için sıcak alarm! 6 gün sürecek, İstanbul kavrulacak...

Meteoroloji genel müdürülüğü Marmara bölgesi, İstanbul için 5 günlük hava durumu raporunu açıkladı. 5 gün boyunca hava sıcaklıklarının ortalama 35 derece olacağı belirtilen hava durumu bilgisine göre yüksek nem oranının 90 derecenin üzerinde hissedileceği belirtildi. 

Buna göre İstanbul'da Cuma günü hava sıcaklığı en düşük 23, en yüksek 33 derece olarak açıklanırken nem oranının 92 derece olarak hissedileceği kaydedildi.

Cumartesi günü ise hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 34 derece olacağı ve nem oranının 92 derece olacağı,

Pazar günü hava sıcaklıkları en düşük 24 en yüksek 34, nem oranı ise 87olacak,

Pazartesi günü hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 35, nem oranı ise 89 derece hissedilecek,

Salı günü ise İstanbul genelinde hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 33 derece olacağı ve nem oranının ise 94 derece hissedileceği bildirildi.

Kendi il ve ilçenizin 5 günlük hava durumu bilgilerini resmi meteoroloji internet sitesi www.mgm.gov.tr üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Resmi veriler Meteoroloji Genel Müdürlüğü intrernet sitesinden alınmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..