Oppo İstanbul Tula'da ilk test üretimine başladı

Türkiye'de fabrika açan Çinli Oppo ilk test üretim cep telefonlarını ambalajladı. Bakan Mustafa Varank, Tuzla'da üretilen ilk Opppo telefonları imzaladı.

Oppo İstanbul Tula'da ilk test üretimine başladı
Editör: Hakan A.
08 Mart 2021 - 21:17
Dünya devi cep telefonu üreticisi Oppo, Türkiye'de Acun ılıcalı ile gerçekleştirdiği ve milyonların 1 gecede tanıdığı Oppo markası ülkemizde büyümesini sürdürüyor. Önemli yatırım atağına kalkan Çinli cep telefonu üreticisi firma İstanbul Tuzla'da fabrikasını açtı ve ilk telefonları ambalajladı.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 8 Mart 2021 - İstanbul


Teknolojide dev firmaların cazibe merkezi haline gelmeye devam eden Türkiye'de bir günde iki dev firmanın haberi manşetlere yansıdı. İlk olarak Xiaomi firması'nın İstanbul Avcılar'daki fabrikası şimdi ise yine Çin kökenli Oppo firması ve Tuzla'daki fabrikası. İki Çinli cep telefonu ve teknolojisini üreten ve piyasada ciddi bir paya sahip firma üretim için Türkiye'yi seçti. Fabrikalar çalışmaya başladı.

Oppo Türkiye Teşvik Aldı


Oppo Tuzla fabrikasına dair haber Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı. Çinli dev akıllı telefon üreticisi Oppo, İstanbul Tuzla’da yapımı devam eden fabrikasında test üretimini gerçekleştirdiği kaydedildi. İstanbul Tuzla'da toplamda 12 Bin metrekare büyüklüğündeki fabrika inşaatı devam derken, üretim hatları kurulması sürüyor. Diğer taraftan Oppo test üretimlerini başarıyla gerçekleştirdi. Bakanlık tarafından yatırım teşviki ile destek gören Oppo Tuzla üretim tesisinde kurulum çalışmalarına kasım ayı itibarıyla başlandığının altı çizildi.

YENİ İSTİHDAMLAR İLE İLK ÜRETİMLER YAPILDI

Türkiye'de İstanbul Tuzla'da yapımı süren fabrikasında test üretim hatlarından ilk ambalajlı Oppo markalı telefonları indiren şirket, çok sayıda istihdam ile yeni ürünlerini kısa sürede piyasaya sunacak.

OPPO TUZLA'DA MADE IN TURKEY DAMGALI YENİ NESİL TELEFONLAR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, fabrikanın kurulum çalışmaları ve test üretimlerini yerinde inceledi. Bakan Varank’a, Oppo Türkiye Üst Yöneticisi Weijian Zhou, Fabrika Üst Yöneticisi Lianbing Zhu ve Oppo Türkiye Kamu İlişkileri Direktörü Deniz Erkmen eşlik ederken, ilk test üretimi gerçekleştirilen Oppo cep telefonları yakından incelendi. Çalışanlarla kısa sohbetlerde bulunan Bakan Varank, test üretiminden çıkan cep telefonlara imzasını attı. Bakan Varank, çok yakında “Made in Türkiye” ibareli, Oppo marka akıllı telefonların raflardaki yerini alacağının altını çizdi.

HOŞGELDİN OPPO

Bakan Varank Oppo Tuzla fabrika ziyaretini sosyal medya hesabından duyururken, hoşgeldin Oppo twiti attı. Varank paylaşımında, "Global markaların ülkemize olan ilgisi her geçen gün artıyor.

Akıllı telefon üreticisi OPPO, CKD sistemiyle kurduğu Türkiye’deki fabrikasında deneme üretimine başladı.

Hoşgeldin! @OPPOmobileTR"
ifadelerini kullandı.
GÜNÜN BİR DİĞER TEKNOLOJİ HABERİ İSE;

Xiaomi İstanbul Avclar fabrikasının personel arayışı haberiydi. Çinli üretici İstanbul fabrikasında çalıştıracak yeni personel arayışına başladı. "Xiaomi Türkiye fabrikası personel alımı yapacak"


YORUMLAR

  • 0 Yorum