Psikolojisi bozulan vatandaş kamu bankalarından yanıt bekliyor! 10000 TL temel ihtiyaç kredisi başvuru yanıtı neden gelmiyor!

10 Bin TL'ye kadar kamu bankaları tarafından sağlanan ve Nisan ayı başından bu yana temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yaparak yanıt bekleyen vatandaşın psikolojisi bozulurken artık dayanacak takati kalmadı!

Psikolojisi bozulan vatandaş kamu bankalarından yanıt bekliyor! 10000 TL temel ihtiyaç kredisi başvuru yanıtı neden gelmiyor!
Editör: Hakan A.
05 Mayıs 2020 - 09:25
Türkiye genelinde 5 Milyon vatandaşın başvuruda bulunduğu ve yüzde 86 civarında bir kullanım sağlanan temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçlarını alamayan vatandaşın artık dayanacak takati kalmadı. Nisan ayı başından bu yana kredi yanıtı gelmeyen, borç alacak arkadaşı bile kalmayan vatandaşın psikolojisi bozulurken, çarezisce bekleyişi ise sürüyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 5 Mayıs 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan normalleşme kararları ile yaşamın normale dönmesi için sokağa adım atılmaya başlanacak. Kadameli olarak Hükümet yasakları kaldıracak ve başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde yaşamın normale döndürülmesi planlanıyor.

Diğer taraftan vatandaşın nakit sorunu ise en üst seviyede devam ediyor. İşinden olan, iş yerini kapatan vatandaşın evde geçirdiği süreç boyunca para kaynağının kalmaması, 1000 TL sosyal yardım parasından yanıt alamaması ve en önemlisi ise Hükümet tarafından açıklanan ekonomik destek paketleri arasında yer alan bireysel temel ihtiyaç kredisi başvurularında bazı vatandaşların hala kredi ile buluşamaması psikolojileri bozmuş durumda. 

- 6 ay ertelemeli destek kredisinde haklı isyan ile gelen müjdeli haber! Sonuç alamayanlar DİKKAT!!

Mart ayı sonu itibariyle açıklanan ve başvuruları başlayan bireysel temel ihtiyaç kredisi başvuru yanıtları gelmeyen vatandaş yardım bekliyor. 10 Bin TL'ye kadar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından dağıtılmaya başlanan temel ihtiyaç destek kredisi başvuru rakamları ile kullandırılan kredi miktarları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Diğer taraftan kredi kullanamayan çok sayıda vatandaş hala kamu bankalarından gelecek olumlu ve olumsuz kredi yanıtını beklemeye devam ediyor.

Evde çaresizce kredi başvurusu yanıtını bekleyen insanlar sosyal medya kanalları üzerinden yaşadıkları zorlukları anlatmaya çalışırken, kredi başvuru yanıtı gelmemesinden ötürü büyük bir umutsuzluk içine girmiş durumda. Koronavirüs salgını sürecinde borç harç, elinde avucunda ne var ne yok harcayan, artık borç alacak ve harcayacak parası kalmayan vatandaş ise kamu bankalarının Nisan ayı başından bu yana kredi başvurularına yanıt vermemesine isyan ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden sesini duyurmaya çalışanlar, zor durumda bekleyişini sürdürürken dayanacak takatlerinin kalmadığını ifade ediyor.

Başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, bazı kurum ve kuruluşları etiketleyerek yardım isteyen vatandaşlar kamu bankalarından bir an önce kredi yanıtlarının gönderilmesi konusunda çözüm bekliyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HAYDAR
    9 ay önce
    İŞLERİ GÜCLERİ İNSANLARI KANDIRMAK BASKA HİÇ BİRŞEY DEGİL..1 AY ,5 GÜN OLDU HALA HABER VERİCEKLER... YALANDAN KİM ÖLMÜŞŞŞ..