Salim Arda Ermut kimdir? Kariyeri biyografisi...

9 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete kararı ile Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürlük koltuğuna atanan Salim Arda Ermut'un kim olduğu merak ediliyor?

Salim Arda Ermut kimdir? Kariyeri biyografisi...
Editör: Hakan A.
09 Mart 2021 - 08:29 - Güncelleme: 09 Mart 2021 - 18:11
Genç yaşına rağmen, Türkiye'nin dev kuruluşlarının içerisinde yer aldığı milyar dolarlık şirketlerin en tepesine oturan Arda Ermut'un kim olduğu, yaşı, hangi şirketlerde kariyer yaptığı öğrenilmek isteniyor.  Cumhurbaşkanı kararı ile ataması gerçekleştirilen, Türkiye'nin milyarlık 23 şirketini yönetecek olan Salim Arda Ermut'un kimn olduğu merak ediliyor. Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü olarak atanan Arda Ermut kimdir, kaç doğumlu, nereli, eğitimi ve çalıştığı şirketler ile biyografişsini merak edenler için ayrıntılı bilgiler.

Emlak Pencerem / Kimdir, nedir? - 9 Mart 2021 - İstanbul

Türkiye'nin kamu paylı 23 Dünya devi şirketlerinin içerisinde yer aldığı Türkiye Varlık Fonu için Genel Müdür ataması gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Mart tarihli Resmi Gazete'deki atama ilanı ile  Türkiye Varlık Fonu'nda kritik atama yapıldı. Bugün itibariyle resmi olarak TVF'nin Genel Müdürlük koltuğuna Salim Arda Ermut ismi oturdu.

Salim Arda Ermut, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü olarak atandı 


BOĞAZİÇİ MEZUNU

80 doğumlu olan Salim Arda Ermut, son günlerin tartışmalı protesto ve eylemleriyle öne çıkan üniversitesi İstanbul Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Genç yaşıyla ilk olarak Başbakanlık ofisinde işe başlayan Varlık Fonunun yeni Genel Müdürü olarak atanan Salim Arda Ermut'un biyografisi ise en fazla merak edilen ve araştırılan konuların başında geliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunuSalim Arda Ermut,  Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanlığının kurulması ile Proje Direktörlüğü görevini üstlenerek pek çok alanda önemli işler gerçekleştirmişti.

Dünya Yatırım Teşvik Ajansları Birliği'nin (WAIPA) Başkanlığını yaptı. 


2018 ve 2020 yılları arasında Türkiye Varlık Fonu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ermut, halen Türk Hava Yolları (İcra Kurulu Üyesi) ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nda (Başkan Vekili) Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN İLGİLİ HABERİN DETAYLARINI OKUYABİLİRSİNİZ.

YORUMLAR

  • 0 Yorum