Silivri TOKİ konutları başvuru rekoru kırdı

TOKİ tarafından İstanbul Silivri ilçesinde satışa sunulan konutlar için başvuru süreci tamamlandı. Satışa çıkan her projesinde başvuru rekorları kıran TOKİ, Silivri'de Bin 356 konuta 20 bin üstü başvuru yapıldı.

Silivri TOKİ konutları başvuru rekoru kırdı
Editör: Hakan A.
02 Temmuz 2018 - 15:19

Türkiye genelinde uygun şart ve koşullarda alt ve orta gelir grubuna yönelik yaptığı evleri büyük ilgi gören TOKİ, Silivri konut projesinde başvuru rekoru kırıldı. İstanbul Silivri ilçesinde başvuruları tamamlanan konutlar için şimdiye kadar yapılan başvuru sayısı açıklandı...

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 2 Temmuz 2018 - İstanbul

Sosyal konut alanında Türkiye'de hemen her ilde konut projeleri inşaa eden TOKİ, satışa çıkardığı her projede ev sahibi olmak isteyenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Bunun son örneği ise İstanbul Silivri ilçesinde satışa çıkan konut projesi oldu. Silivri TOKİ evleri için rekor başvuru geldi. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) uygun şartlarda hayata geçirdiği ve satışlarına devam ettiği pek çok projesinde rekor başvurular ile karşılaşıyor. Bunun son örneği İstanbul Silivri'de hayata geçirilen Bin 356 adet konutluk projede yaşandı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan son açıklamaya göre Silivri konutları başvurularında rekor kırıldı. TOKİ Başkanı Turan, "Silivri'de dar ve orta gelir katmanı için satışa sunulan Bin 356 sosyal konuta 20 bin 639 başvuru geldi" dedi.

TOKİ Başkanı Turan, "Bin 356 konut içinde yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu daha önce hiç konut sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunduk. Bu konutlarımıza 17 bin 1 başvuru yapıldı. Orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 3+1 nitelikli 422 konuta ise 3 bin 638 başvuru geldi. 11-12 Temmuz'da noter huzurunda yapacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşların belirleneceğini belirterek, kura çekimi sonrası konut sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedellerini 18 Temmuz'dan itibaren iade edilecek. Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli, bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz" ifadeleirni kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum