Sinpaş GYO artık daha güçlü

Sinpaş GYO artık daha güçlü

Sinpaş GYO-Sinpaş Yapı birleşmesi gayrimenkul sektöründe şaşırtan ve en çok konuşulan konulardan biri oldu. İki dev konut üreticisinin birleşmesi Sinpaş GYO'yu daha da büyüttü. Tüm Sinpaş Projeleri GYO çatısı altında satış ve pazarlama süreci dışında inşaa edilmesi yapılacak.

10 Ekim 2017 - 07:56

Konut sektöründe Sinpaş'ın birleşmesi konuşulmaya devame diyor. İki farklı Sinpaş şiketinin birleşmesi dün gerçekleştirilen basın toplantısı ve KAP açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu. Sinpaş GYO böylece Sinpaş Yapı'nın tüm işlevine sahip olmuş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ekim 2017 - İstanbul

Gayrimenkul sektöründe iki dev konut üreticisi şirket birleşme kararı aldı. Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı'nın birleşmesi tamamlandı.

Sinpaş Yapı'nın Sinpaş GYO'ya devredilmesine dair detaylar düzenlenen basın toplantısında Avni Çelik'in anlatımıyla duyuruldu.

Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşme kararı aldı. Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik basın toplantısında iki ayrı oraganizasyon iki ayrı yatırım bütçesi verimlilik ve tasarruf gibi nedenlerden dolayı bu kararı aldıklarını açıkladı. Ahmet Çelik" Gelişen ve değişen dünyada verimliliği artırmak üzere daha güçlü marka stratejisi, satışların artırılması iki ayrı şirketin öz kaynaklarının birleştirilmesiyle daha güçlü bir bir şekilde devam edeceğiz." Dedi.
 
İki şirket yola Sinpaş GYO olarak devam edecek. İki şirketin devam eden 12 bin konut inşaatı bulunuyor. Sinpaş GYO'nun 1 milyar 750 milyon lira, Sinpaş Yapı'nın ise 1 milyar 519 milyon lira öz varlığı bulunuyor. Birleşme ile toplam Sinpaş GYO  nun 2 milyar 585 milyon liralık öz kaynağı olacak. KAP'a yapılan açıklama ile Sermaye Piyasaları Kurulu'na yapılan başvuru sonucu birleşme gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..