Sivas Doğanşar'da Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit Alanları için flaş karar

Sivas ilinde Doğanşar ilçesinde bulunan Sivas Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara ile alakalı olarak Bakanlık tarafından alınan son dakika kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

Sivas Doğanşar'da Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit Alanları için flaş karar
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 09:30 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 09:45
Bakanlık tarafından yeni koruma alanlarına dair önemli kararlar alınmaya devam edilirken, çok sayıda alan hakkında kararlar veriliyor. Sivas Doğanşar ilçesinin önemli yerleri arasında yer alan Sivas Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit - Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete'de açıklanan o yerlerin tam listesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ederken, yeni tescil edilen alanları da duyuruyor. Bu çerçevede Sivas iline bağlı Doğanşar ilçesinin önemli yerlerinden Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit Alanı hakkında bazı Doğal Sit Alanlarına ilişkin önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edilerek resmen yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili yayınlanan ilanın detaylarına göre, Sivas ili, Doğanşar ilçesi, Sivas Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242261 sayılı Olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.

SİVAS'TA 3 İLÇE İÇİN BAKANLIK YENİ KARAR ALDI (24 KASIM 2020)


İşte Sivas Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara hakkında verilen o kararın ayrıntıları ve ilan edilen yerler;
Sivas ili, Doğanşar ilçesi, Sivas Dipsiz Göl, Şelale ve Mağara Doğal Sit Alanı nitelikli doğal koruma alanı ilan edildi

YORUMLAR

  • 1 Yorum