Reklamı Geç
Son dakika haberi: Adana Valiliği önünde patlama

Son dakika haberi: Adana Valiliği önünde patlama

Son dakika haberi Adana'dan geldi. Adana'da bombalı saldırımı oldu? Bombalı saldırı haberi Adana ilinde Valilik binası önünde bir patlama yaşandığı gelen son bilgiler arasında. Ayrıntılar haberimizde.

24 Kasım 2016 - 08:22 - Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 09:30

Güne son dakika haberi ile başlayan Türkiye'de, Adana ilinde sabah erken sıralarda meydana gelen patlama ile başladı.

Adana'da patlama! Valilik binası önünde bir patlama meydana geldiği gelen son dakika haberleri arasında. Olay yerinde yaralıların olduğu, ilk gelen bilgiye göre 5 yaralı olduğu kaydedildi, 2'sinin durumun ağır olduğu belirtiliyor...

Türkiye yeni güne acı haberle başladı!

[Saat 08:55] Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından yapılan son dakika açıklamasında. Kalleş bir terör saldırısı olduğunu ifade etti. Bomba yüklü aracın Valilik otoparkında uzaktan kumanda ile patlatıldığını, patlama sonucunda 2 şehit ve 18 yaralı olduğunu ifade etti.

Adana Valilik Binasının bulunduğu alana yakın bir yerde şiddetli bir patlama meydana geldiği, patlama hakkında ilk bilgiler gelmeye devam ediyor. Adana'da sabah 08:10 sıralarında Adana Valilik binasının otopark alanında gerçekleşen patlama ile alakalı yeni bilgiler geliyor.

ACI HABER AZ ÖNCE GELDİ ŞEHİT VE YARALI SAYISI GELDİ!

Adana'da patlama! İlk görüntüler geldi, Valilik açıkladı: 2 şehit, 18 yaralı

Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekiplerinin sevk edildiği gelen haberler arasında. Patlamanın bomba yüklü bir araçın infilak etmesiyle yaşandığı ifade ediliyor. Valilik etrafında geniş çaplı önlemler alınmaya başlandı!

Adana güne bomba sesisyle güne başladı. Patlamanın nedeni kesin olmamakla birlikte incelemeler başlatıldı.

Adana Valiliği otoparkında yaşanan patlama sonrası ilk görüntüler gelmeye başladı! Yaşanan patlamanın bir terör saldırısı olup olmadığına ilişkin araştırma devame derken, olay anında yaralı olup olmadığı henüz net değil...

Saat: 08:33 Yaralılar var!

Ambulansların sevk edildiği Valilik binası önünden yaralıların tedavileri için acil olarak hastanelere sevk edilmeye başlandığı bildirildi. Saldırıda ölü olup olmadığı konusunda net bir bilgi bulunmazken, yaşanan patlama ile alakalı resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Yaralı sayısı hakkında ilk gelen bilgilere göre 5 vatandaşın patlama sonrasında yaralandığı ve 2'sinin durumunun ağır olduğu ifade ediliyor.

Adana'da sabah saat 08:10 sıralarında Valilik binası önünde bulunan otopark'ta kuvvetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonrasında yaralıların olduğu ifade edilirken, Afana'da dün gece saatlerinde bir polis memurunu şehit eden kişinin alındığı sabah saatlerinde ise böyle bir hadisenin m eydana geldiği kaydedildi.

- Ömer Çelik açıklaması

Patlama sonrasında AB Bakanı Başmüzakereci Ömer Çelik sosyal medya twitter hesanbından bir paylaşımda bulundu, Çelik açıklamasında "ADANA Valiliği önünde otoparkta  bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz." mesajını paylaştı.

adana patlama son dakika

son dakika adanada patlama haberi

patlama anı adana valiliği

Ayrıntılar geliyor!...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..