Tamer Özyurt, “Devlet desteğinin devam etmesi önemli”

Tamer Özyurt, “Devlet desteğinin devam etmesi önemli”

Gayrimenkul sektöründe gündem TÜİK konut satış istatistikleri. Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, konut satışlarındaki artışın önemli olduğuna işaret ederken, konut satış rakamlarını değerlendirdi.

25 Eylül 2017 - 13:55

Ağustos 2017 konut satışlarına dair açıklanan en son rakamları değerlendiren Tamer Özyurt, "cazibesinin ve ekonomideki büyümeye katkısını sürdürecek" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Eylül  2017 - İstanbul

TÜİK tarafından inşaat sektörünü yakından ilgilendiren verilerin açıklanmasıyla, konut satış istatistikleri kapsamında sektör temsilcilerinden önemli markalı konut üreticisi Tamer Özyurt çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Konut sektörünün önemli şirketlerinden Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, yaşanan  artışla alakalı olarak, “Devlet desteğinin devam etmesi önemli” dedi.

Ağustos ayında konut satışlarının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,7’lik artışla 120 bin 198 adede yükselmiş olması, sektördeki canlılığın devam ettiğinin göstergesi. Birbirini izleyen aylarda gelen artış rakamları bizlere moral vermeye devam ediyor. Bu artış trendinin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini, 2017’nin sektör açısından başarıyla tamamlanacağını söyleyebiliriz. Konutun güvenli bir yatırım aracı olmasının yanında, devletin sektöre verdiği desteğin de bu sonuçların ortayla çıkmasındaki etkisi çok büyük. Yabancılara yapılan konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %11,4 artması, sektöre yabancı ilgisinin de sürdüğünü gösteriyor. Bu desteğin devam etmesi halinde yerli ve yabancı yatırımcı açısından, bir yatırım aracı olarak konutun cazibesinin ve ekonomideki büyümeye katkısının önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğini söyleyebiliriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tamer Özyurt; 'Uzun süreli oturma izni ülkemize yabancı yatırımcı getirir'
Tamer Özyurt; 'Uzun süreli oturma izni ülkemize yabancı...
Bankalar elini taşı altına koymalı
Bankalar elini taşı altına koymalı