TEB müşterileri kredi erteleme yapabilecek

TEB ekonomik destek paketi sayesinde koronavirüs nedeniyle müşterilerine 3 ay kredi erteleme yapma imkanı sunuyor. İşte TEB kredi erteleme ayrıntıları.

TEB müşterileri kredi erteleme yapabilecek
Editör: Hakan A.
25 Mart 2020 - 08:52 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 13:19
Kamu ve özel bankalar kredi erteleme destek paketlerini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir özel banka daha müşterilerinin kullandığı kredilere erteleme getirildi. TEB Bankası'ndan kredi kullananlar bu habere dikkat! TEB, müşetileri için koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik destek paketini açıkladı. İşte ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 25 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye koronavirüs nedeniyle olağanüstü günler geçirirken, esnaf ve vatandaş evde karantina altında yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. Koronavirüs salgın hastalığında durum belirsizliği, hükümet kanadında ise ekonomiye destek paketleri peş peşe açıklanıyor. Diğer taraftan kamu ve özel bankalar ellerini taşın altına koyarak müşterilerine kredi erteleme seçeneği sunmaya başladı. Son olarak Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ekonomik destek paketi ile müşterilerin kredi erteleme taleplerini almaya başladı.

TEB, kredi kullanan ve koronavirüs salgını nedeniyle ödemelerde zorluk çeken müşterilerine 3 ay erteleme imkanı sunuyor.
TEB'den ekonomiye destek paketi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), küresel çapta yaşanan ve Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomiye destek vermek üzere müşterilerine kredi ödemelerinde kolaylık sağlayan bir destek paketi açıkladı.

Bu kapsamda TEB'den kredi kullanan bireysel ve tüzel müşteriler, yaşanan salgın nedeniyle ödeme sıkıntısı çekmeleri durumunda başvuruda bulunarak, 30 Nisan'a kadar olan anapara ve faiz ödemelerini aynı koşullarla 3 ay erteleyebilecek. Kredi ödemelerinde erteleme talebinde bulunmak isteyen müşteriler, TEB Şubeleri ve TEB Çağrı Merkezi üzerinden başvuru yapabilecek.

25 Mart tarihi itibarıyla, CEPTETEB, CEPTETEB İŞTE ve Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden yapılan havale ve EFT işlemlerinden 30 Nisan'a kadar masraf alınmayacak. Ayrıca, TEB müşterileri Üç Banka Tek ATM noktalarından para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan'a kadar ücretsiz yapabilecek.

Bunlarla birlikte TEB, müşterilerinin ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi için desteklenmesi konusunda çalışmalarına devam edecek.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • çetin özge
    11 ay önce
    cebte teb uygulamasında erteleme yok kaçkere uygulamayı sildim indirdim ama yapılmıyor neden madurum ben