Ticaret Bakanlığı 2021 personel alım ilanı! 115 sürekli işçi alımı için başvurular başladı

Türkiye genelinde Ticaret Bakanlığı bünyesinde 115 yeni sürekli işçi alımı için ilan yayımlandı, başvurular başladı.

Ticaret Bakanlığı 2021 personel alım ilanı! 115 sürekli işçi alımı için başvurular başladı
Editör: Hakan A.
10 Şubat 2021 - 08:14
Türkiye'nin pek çok ilinde Ticaret Bakanlığı'nca 115 sürekli işçi alımı için ilan yayımlanırken, iş başvurusu için süreç başladı. Peki hangi illerde işçi aranıyor, şartları neler? İşte Ticaret Bakanlığı'nca yayımlanan personel alım ilanı detayları.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 10 Şubat 2021 - İstanbul


Ticaret Bakanlığı Türkiye genelinde işçi alımı için yeni bir ilan yayımladı. Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan Ticaret Bakanlığı Personel alım ilanı kapsamında toplamda 115 adet sürekli, işçi alımı için ayrıntılar ve başvuru şartları yayımlandı. Aşağıda belirtildiği üzere Bakanlık tarafından alınacak işçilere ilişkin tüm detaylar paylaşıldı.

DÖNER SERMAYE TEŞKİLATI BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 115 ADET SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI


Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinde Sürekli İşçi Kadrosunda çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi alınacaktır. 

Noter kurası sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarılı olanlar ‘4857 sayılı İş Kanunu’ ve ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir. 

İŞ BAŞVURUYLARI NEREYE YAPILACAK?

iş başvurusu yapmak isteyen Bakanlık tarafından alınacak işçi başvurularını nasıl yapacakları merak ediliyor. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 15.02.2021-19.02.2021 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Şahsen, posta ya da e-posta yolu ile başvuru alınmayacaktır. 

HANGİ BİRİMLERDE SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

İlanda yer alan hizmet türlerinde Türkiye genelinden başvuru alınacak olup, istihdam edilecek işçiler;
  • • Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı): İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır, Ağrı
  • • Beden İşçisi: İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak, Ağrı

illerinde çalışacaklardır. İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından noter kurası sonucu sözlü sınava girmeye hak kazananlardan çalışmak istedikleri il tercihi alınacak olup, tercihler göz önünde bulundurularak atamalar Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. 


Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir hizmet türünde başvuru yapabilecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca görevlerinden çıkarılanlar veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

ticaret bakanlığı personel alım ilanı 10 şubat 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum