TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuru ekranı açıldı mı? TOKİ başvurusu nereye, nasıl yapılacak?

İstanbul Ankara ve İzmir'de TOKİ sosyal konut başvuruları ne zaman başlıyor? Yüz binlerce vatandaş merak içinde. TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? Kira öder gibi 100 Bin sosyal konut başvuru ekranları açıldı mı? İşte konuya ilişkin bilgi ve detaylar...

TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuru ekranı açıldı mı? TOKİ başvurusu nereye, nasıl yapılacak?
Editör: Hakan A.
15 Aralık 2019 - 21:13 - Güncelleme: 15 Aralık 2019 - 21:35
Tüm ülkede TOKİ heyecanı yaşanıyor. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Yüz binlerce vatandaş TOKİ'den ev sahibi olma umuduyla 100 Bin sosyal konut başvurularının başlamasını bekliyor. Peki vatandaşların merakla soruyor: TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte konuya ilişkin ayrıntılı bilgiler...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 15 Aralık 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde 81 ili kapsayan 2020 yılında 100 Bin adet TOKİ konutundan oluşacak dev konut kampanyası için ilk başvurular bekleniyor. 16 Aralık Pazartesi sabah 09:00 itibariyle TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuru ekranları açılıyor. Ziraat Bankası şubelerinde büyük yoğunluklar bekleniyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2020 ve sonrası için "her yıl 100.000 sosyal konut" satışı için düğmeye bastı. Dargelirli yüzbinlerce vatandaş uygun şart ve koşullarla kira öder gibi ev sahibi olacak. Başvuru için banka şubelerinde işlemler 16 Aralık Pazartesi sabahı başlatılacak. Toplam 30 gün sürecek başvuru süreci 15 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Bir önceki TOKİ 50 Bin sosyal konut projesi için vatandaş büyük ilgi göstererek 650 bin üzerinde başvuru yapmıştı. TOKİ 100 Bin sosyal konutları için başvuru sayısının iki katı olabileceği kaydedildi. Başvurular Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilecek sosyal konut projeleri için geçerli olacak. Pek çok il ve ilçe için sosyal konut projelerinin yapılacağı TOKİ konut projelerinin sayısı açıklandı.

 

TOKİ, hangi illerde 100 Bin sosyal konut satacak? İl il, ilçe ilçe TOKİ 100000 sosyal konut projelerini incelemek için tıklayın.


TOKİ 100 Bin sosyal konut fiyatları en ucuz-en pahalı ne kadar?

Adeta kira öder gibi ev sahibi olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerinde kampanya dahilinde satışa sunulacak evlerin fiyatları merak ediliyor. Peki 2+1 sosyal konutlar kaç tl'den başlıyor? 3+1 konutlar kaç liradan başlıyor? TOKİ tarafından satılacak 2+1 evlerin satış fiyatı 180 Bin TL'den başlayacak. 3+1 evlerin satış fiyatları ise 240 bin tl olarak açıklandı. Satışlar sadece yüzde 10 peşin ödemeyle başlayacak. 240 aya varan vadelerde ayda 856 TL taksitlerle dar gelirli vatandaşlar evs ahibi olacak.

"TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projeleri" kapsamında Türkiye geneli başvuru için, T.C. Ziraat Bankası’nın ikamet edilen, başvuru yapılacak ilinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile  başvuru ekranlarının açılmasının hemen peşinden yapılabilecek. TOKİ sosyal konutlarına sadece 500 ve 1000 TL ücretler yatırılarak başvuruda bulunabilecek. Başvuru ücretleri kura çekilişi sonrasında konut almaya hak kazanamayanlara geri iade edilecek.

TOKİ 100 Bin sosyal konut 2+1 başvuru Bedeli: 500 TL olarak açıklanırken, 3+1 sosyal konutlar için ise: 1.000 TL olacak. 


Vatandaşların şimdiden açıklanan sosyal konut projelerine başvuru yapılacak illerde Ziraat Bankası şubelerinde kuyruklar ve yoğunlukların oluşacağı gelen bilgiler arasında.

TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlar”
3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”


100 Bin sosyal konut projesinde yer alan evlerin mimarisi de çok konuşulan konular arasında. Her bölgeye has mimarisi ile dikkat çekecek TOKİ sosyal koutları, tüm sosyal olanaklara sahip olacak. 


TOKİ Ankara'da toplam 4.300 adet sosyal konut inşaa edecek. TOKİ Ankara sosyal konut başvuru detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

TOKİ İstanbul'da ise toplamda 10 Bin adet sosyal konut inşaa edecek. İstanbul TOKİ sosyal konutları için başvuru detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

TOKİ'nin 100 Bin sosyal konutlarının hangi il ve ilçelerinde olacağını merak ediyorsanız tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum