TOKİ, Antalya Alanya için 250 yeni sosyal konut inşaa edecek

TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerine başvuruların sürdüğü dönemde, Alanya için müjdeli haber geldi. Dar gelirli vatandaşlar için TOKİ, Alanya konutlarında düğmeye bastı.

TOKİ, Antalya Alanya için 250 yeni sosyal konut inşaa edecek
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2019 - 14:19

Türkiye genelinde dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için çalışmalarını sürdüren TOKİ'den Alanya için sosyal konut müjdesi geldi. Antalya ilinde başvuruları başlayan sosyal konutlar arasında Alanya'da yapılacak konutlar da yer alıyor. Peki Alanya ilçesinde yapılacak sosyal konut sayısı kaç, nasıl başvuru yapılacak?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) başlayan, başvuruları ise alınmaya başlanılan 81 ili kapsayan 100 Bin sosyal konut kampanyası ile Antalya genelinde pek çok ilçede dar gelirli vatandaş evs ahibi olabilecek. Bu kapsamda Alanya ilçesinde 250 adet konut için başvuru yapılabilecek.

 Türkiye genelinde dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi yapacak olan 100 bin sosyal konut projesi 15 Ocak tarihine kadar sürecek. Antalya'da satışa sunulan konutlar arasında yer alan 250 konutluk TOKİ Alanya projesine ise başvurular başladı.

 Her yıl 100 Bin adet yeni konut dar gelirli ailelere satılacak olan TOKİ konutlarında Antalya ilinde Alanya ilçesinde 250 adet, Kemer ilçesinde 100 adet, Akseki ilçesinde 150 adet, Korkuteli ilçesinde ise 250 adet olmak üzere toplamda 750 adet sosyal konut inşaa edilecek.

Antalya genelinde TOKİ sosyal konut başvurusu yapmak isteyen vatandaşların Hane Halkı gelirinin ne kadar olması lazım? Hane halkı geliri hesaplaması nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek için tıklayın.

Vatandaş e-Devlet üzerinden TOKİ sosyal konutları için başvuru yapabilecek. Peki nasıl? TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projelerine e-Devlet üzerinden başvuru açıldı! e-Devlet ile başvuru nasıl yapılır?

Türkiye genelinde satış başvuruları alınmaya başlanan sosyal konut projelerinin yerlerini öğrenmek için haberimize tıklayın. TOKİ, hangi illerde 100 Bin sosyal konut satacak? İl il, ilçe ilçe TOKİ 100000 sosyal konut projeleri...


TOKİ sosyal konut başvuruları nasıl yapılır, nereye yapılır gibi soruların yanıtını ise EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak verdi. Youtube kanalı üzerinden hazırladığı videoda "TOKİ Başvuruları Başladı. Nereye, Nasıl Müracaat Yapılacak?" sorusunun yanıtını veriyor.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum