Reklamı Geç
TOKİ emekliyi 300 TL taksitle ev sahibi yapacak

TOKİ emekliyi 300 TL taksitle ev sahibi yapacak

TOKİ 2017'de emekliyi ev sahibi yapmaya devam edecek. 2017'de TOKİ'nin üreteceği 65 bin konutun yüzde 25'i emeklilere ayda 300 TL'den başlayan taksitlerle satılacak.

10 Nisan 2017 - 11:11

Her yıl olduğu üzere TOKİ 2017'de de emekli ve dar gelirlinin umut kapısı olacak. Türkiye genelinde 60 binin üzerinde konut üretimi gerçekleştiren idare bu yıl da vatandaşı konut sahibi yapmayı sürdürecek. TOKİ'nin 2017 hedefi ise 65 Bin yeni konut.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Nisan 2017 - İstanbul

Ülke genelinde başta dar gelirli vatandaşlar olmak üzere, emekliler, şehit aileleri ve yakınları gibi pek çok vatandaşı öncelikli hedef olarak ev sahibi yapmak için çalışmalarını sürdüren TOKİ, 2017 konut projelerinde atağa kalktı. 65 bin hedefini yakalamak isteyen idare yıl sonuna kaadar her ilde inşa edilecek projelerden yüzde 25'lik dilimnini emekli vatandaşlara ayıracak. Emekli TOKİ'den ayda minimum 300 lira gibi düşük taksit seçenekleriyle ev sahibi olacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emekli vatandaşların ev sahibi olması için seferberliğini sürdürüyor. Emeklilere Özel Konut projeleri dışında her ilde yapacağı yeni projelerde yüzde 25'lik kontenjanı emekliye ayıran TOKİ, bu yıl çok sayıda emekliyi ayda en az 300 lira olmak üzere çok uygun taksit seçenekleriyle ev sahibi yapacak. TOKİ, 2017'de yılı sonuna kadar toplamda 16 bin 250 emekli kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayacak. Başvuru şartları ise oldukça basit. Emeklşinin bir evinin bulunmaması vbeya TOKİ'den daha önce bir ev sahibi olmaması gibi basit şartlarla idare her kesim vatandaşın ev sahibi olması için aralıksız çalışıyor.

Büyükşehirler dahil Türkiye genelinde hemen hemen her ilde bir TOKİ projesi yükselmeye devam ediyor. Emekli vatandaşların özellikle yakındıkları en büyük konu ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde daha az emekliye konut yapıldığı. İdare her projede olduğu gibi büyükşehirlerde de emekli vatandaşlar için yüzde 25 kontenjan ayırmakta. Yeni dönemde İstanubl, nkaara ve İzmir'deki projelerin sayılarının artabileceği ifade ediliyor.

İdare resmi internet adresi üzerinden hangi ilde hangi projelerin satışına başlandığına dair açıklamaları günlük olarak duyuruyor. BU kapsamda TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen emekliler tüm güncel duyuruları www.toki.gov.tr resmi internet adresindeki 'Emeklilere Özel' bölümüne bakarak, buradan projeleri ve başvuru tarihlerini en doğru biçimde görebilecekler.

Konuya ilişkin TOKİ Başkanı M.Ergün Turan'ın en son verdiği röportajı;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..